Zavrieť

Porady

Predaj s.r.o. ku koncu roka a účt. doklady

Vie mi niekto poradiť v prípade, ak majiteľ - konateľ odpredá svoju s.r.o. tretej osobe napr. ku dňu 01.01.2007, ako je to s účt. dokladmi a účt. uzávierkou za r.2006? Kto je povinný archivovať doklady predchádzajúce r.2007 a vypracovať účt. závierku s podaním daň. priznania za r.2006 do 31.03.2007?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Pokiaľ majiteľ predá s.r.o., mení sa len majiteľ - spoločník alebo konateľ v jednej osobe. To znamená , že zmenu urobí v OR, ale s.r.o. ďalej ostáva aj keď s iným spoločníkom. Doklady od s.r.o. aj s účtovnou závierkou by mal dostať ten, kto ju kúpi, lebo ten v účtovníctva pokračuje, ako keby nebola žiadan zmena.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Eva Hodásová
    ... Doklady od s.r.o. aj s účtovnou závierkou by mal dostať ten, kto ju kúpi, lebo ten v účtovníctva pokračuje, ako keby nebola žiadan zmena.
    Ďakujem za rýchlu odpoveď, len mi ešte nie je celkom jasné, ako je to s tou účt. závierkou za r.2006; je povinný ju vykonať ten starý majiteľ s.r.o, či záleží na dohode oboch strán?

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Tiež by som sa chcela k tejto téme opýtať či pri zmene sídla /pri predaji s.r.o./ sa zmení aj DU. Myslím si, že áno, len sa chcem uistiť. Pôvodný majiteľ-spoločník s.r.o. odhlási na svojom DU tejto subjekt a nový vlastník prihlási u svojho správcu dane?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    pri zmene sídla sa mení aj DU. Du navzájom spolupracujú a peberajú aj agendy.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Takže sa to nemusí osobitne odhlasovať a nahlasovať?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    cloe
    Takže sa to nemusí osobitne odhlasovať a nahlasovať?
    Predložíš nový výpis z OR.
    Ale vypĺňala som aj formulár - žiadosť o .... a správca poslal celú zložku na nový DU.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Zrejme by som dal novému konateľovi konečné stavy k 31/12/2006 spolu s inventúrnymi súpismi, čo ktorý účet obsahuje. Dôležité bude aj poriešiť účty 365xxx s predchádzajúcim konateľom a ak je nejaký nesplatený vklad do základného imania.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    liba2
    Predložíš nový výpis z OR.
    Ale vypĺňala som aj formulár - žiadosť o .... a správca poslal celú zložku na nový DU.
    Všetky zmeny týkajúce sa zmeny v spoločnosti predložíš aj na živn.register, na DÚ nahlásiš všetky zmeny, účtovnú závierku si povinná urobiť ty, zodpovednosť za sledované obdobie je do 31.12.2006. Kým budeš vykonávať závierkové operácie a odovzdávať účtovnú agendu, nový majiteľ už môže účtovať bežnú účtovné obdobie a ak bude mať podklady k zač.stavom napr. až vo februári alebo v marci, ZS doplní až po prijatí podkladov. DÚ sa sám rozhodne, či vykoná kontrolu dokladov za bývalého spoločníka, alebo bude pracovať v súčinnosti s novým spoločníkom a tým aj novým správcom dane.
    No a samozrejme inventúry majetku, účtov, otvorených položiek - všetko ukončiť ako pri riadnej závierke.(Veď ona aj riadna je!)

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    ešte 1 otázka k tejto téme: menila by situáciu, týkajúcu sa povinnosti podania DP za r.2006 skutočnosť, že by sa táto s.r.o. predávala k dátumu napr. 15.12.2006?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    petovsan
    ešte 1 otázka k tejto téme: menila by situáciu, týkajúcu sa povinnosti podania DP za r.2006 skutočnosť, že by sa táto s.r.o. predávala k dátumu napr. 15.12.2006?
    Nemenila, do 15.12.2006 by si musela ty urobiť závierku a v súčinnosti
    s novým majiteľom spoločnosti aj druhá účtovníčka a podávalo by sa spoločné DP PO. Záleží na spôsobe dohody a charaktere ľudí okolo tejto práce.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    To petovsan: máš plnú schránku správ!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.