Zavrieť

Porady

Maximálny VZ na zdravotné poistenie

Milí Poraďáci,
týmto sa Vás chcem opýtať ako je to s max.VZ na ZP? Je vymedzený max VZv zákone alebo len max.výška preddavku na poistné?
V zákone hľadám ale nič nenachádzam, našla som len ustanovenie týkajúce sa min. VZ ale max.VZ nie, len §16-Preddavok na poistné ods. 8a/ a 8d/ že výška preddavkov zam-ca aj zam-teľa je najviac vo výške určenej sadzbou poistného z trojnásobku priemernej mesačnej mzdy...podľa mojich vedomostí priem.mes.mzda je všeobecný VZ v hospodárstve SR ale sa tam nepíše že za aké obdobie sa to počíta, ako napr. je stanovené v zákone o SP (od 1.1 do 30.6 platí všeob.VZ 2 roky pred a od 1.7 do 31.12 platí všeob.VZ rok pred aktuálnym rokom...)
...pomôže mi s tým niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    libus72
    Milí Poraďáci,
    týmto sa Vás chcem opýtať ako je to s max.VZ na ZP? Je vymedzený max VZv zákone alebo len max.výška preddavku na poistné?
    V zákone hľadám ale nič nenachádzam, našla som len ustanovenie týkajúce sa min. VZ ale max.VZ nie, len §16-Preddavok na poistné ods. 8a/ a 8d/ že výška preddavkov zam-ca aj zam-teľa je najviac vo výške určenej sadzbou poistného z trojnásobku priemernej mesačnej mzdy...podľa mojich vedomostí priem.mes.mzda je všeobecný VZ v hospodárstve SR ale sa tam nepíše že za aké obdobie sa to počíta, ako napr. je stanovené v zákone o SP (od 1.1 do 30.6 platí všeob.VZ 2 roky pred a od 1.7 do 31.12 platí všeob.VZ rok pred aktuálnym rokom...)
    ...pomôže mi s tým niekto?
    Mesačný maxim. VZ je 47475, ročne 569700.-.

    zamako je offline (nepripojený) zamako

    zamako
    [quote=libus72]Milí Poraďáci,
    týmto sa Vás chcem opýtať ako je to s max.VZ na ZP? Je vymedzený max VZv zákone alebo len max.výška preddavku na poistné?

    Max VZ je 47 475 - najviac 36-násobok priemernej mesačnej mzdy - pozri § 13 ods.(9) písm. d).

    libus72 je offline (nepripojený) libus72

    libus72
    Ďakujem presne toto som potrebovala, nejako som to prehliadla...teda VZ pre rok 2006 je 36* 15825 (VZ za 2004) tj.569700/12 = 47 475 SK mesačne...
    a za rok 2007 to bude 36*17274 (VZ za 2005) tj. 621864/12 = 51 822 Sk mes....
    Ďakujeeem za pomóoc, snažím sa orientovať v tých zákonoch, no ide to veeľmi pomaly...

    Maximálny VZ na zdravotné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.