Zavrieť

Porady

doba započítaná na dovolenku

Zamestnanec skočil strednú školu 01.06.2006. My sme ho zamestnali od 01.09.06 a teraz 30.11.06 končí prac. pomer. Keď počas mesiacov 06, 07, 08 ( prázdniny) nebol na úrade práce ani nikde zaevidovaný , mám mu toto obdobie započítať do nároku na dovolenku?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    kvjetecko
    Zamestnanec skočil strednú školu 01.06.2006. My sme ho zamestnali od 01.09.06 a teraz 30.11.06 končí prac. pomer. Keď počas mesiacov 06, 07, 08 ( prázdniny) nebol na úrade práce ani nikde zaevidovaný , mám mu toto obdobie započítať do nároku na dovolenku?
    ďakujem
    Áno, pretože ako školský rok sa berie obdobie od septembra do augusta. Takže on mal vlastne štatút študenta až do 31.8.2006.

    Odpoveď doplnená v príspevku č. 5
    Naposledy upravil jankasm : 29.11.06 at 09:58

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Neviem kde to potrebuješ zarátať. Pretože keď končí prac. pomer, predpokladám, že vypĺňaš zápočtový lisť a tam sa do zápočtu na dovolenku ráta odbobie po 18. roku veku

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    jankasm
    Áno, pretože ako školský rok sa berie obdobie od septembra do augusta. Takže on mal vlastne štatút študenta až do 31.8.2006.
    Ešte doplním svoju odpoveď. Neviem či som dobre pochopila otázku. Ja som to brala pre účely zápočtového listu.
    Ak si mala na mysli nárok na dovolenku, ktorý mu vznikol u Vás počas zamestnania, tak tam sa to obdobie samozrejme nepočíta. Bol u Vás zamestnaný od 1.9.2006 do 30.11.2006. Nárok na dovolenku má preto 3/12 z nároku, napr. ročný nárok 20 dní, 20/12*3 = 5. Má nárok na 5 dní dovolenky.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    jankasm
    Áno, pretože ako školský rok sa berie obdobie od septembra do augusta. Takže on mal vlastne štatút študenta až do 31.8.2006.

    Odpoveď doplnená v príspevku č. 5
    S týmto veľmi nesúhlasím. Podľa mňa má štatút študenta počas štúdia a štúdium ukončil 1.6.2006. Keď štúdium ukončil, prestal byť študentom.
    Takže v tomto prípade by som brala do zápočtu len dobu po 18. roku veku do 1.6.2006.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    azuz
    S týmto veľmi nesúhlasím. Podľa mňa má štatút študenta počas štúdia a štúdium ukončil 1.6.2006. Keď štúdium ukončil, prestal byť študentom.
    Takže v tomto prípade by som brala do zápočtu len dobu po 18. roku veku do 1.6.2006.
    On síce štúdium ukončil, ale na strednej škole sa berie školský rok až do 31.8.2006.
    Takže ja by som to brala po 18 roku veku až do 31.8.2006.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Ja by som to brala tiež do 1.6.2006, pretože štúdium na strednej škole sa končí vykonaním maturitnej skúšky.Posledné prázdniny by som brala keby šiel ďalej študovat na vysokú školu, ako sústavná príprava na povolanie.Myslím že z hladiska rodinných prídavkov sa to berie ako posledné prázdniny pokial sa nezamestná alebo nezaeviduje na UP.

    doba započítaná na dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.