Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Ahojte poraďáci, prosím o radu. Môže byť Dohoda o vykonaní práce uzatvorená na dlhšie obdobie a to od 1.12.06 do 30.4.06? V Zákonníku práce som nenašla ohraničenú dobu. Ďakujem za rýchle odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zlati
    Opravujem od 1.12.2006 do 30.4.2007.
    Podľa § 226 ZP sa môže uzatvoriť s FO, ak rozsah práce, na ktorý sa uzatvára, nepresahuje 300 hodín kalendárneho roka.Takže, v tvojom prípade môžeš ju na taký čas uzatvoriť.

    Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

    Zuzana2
    § 226 ods. 1 ZP:
    "Dohodu u vzkonaní práce zamestnávateľ môže uzavoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 300 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsashu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce."
    Tzn. pozor na prekročenie limitu 300 hodín v kalendárnom roku.
    Ja uzatváram dohody spravidla na dobu najviac kalendárneho roka - napr. tvoj prípad by som riešila 1.12.2006 - 31.12.2006. Ďalšia 1.1.2007 - 30.4.2007. Ale nevidím problém ani uzatvoriť dohodu ako píšeš ty - 1.12.2006 - 30.4.2007.
    Prajem pekný deň.

    Dohoda o vykonaní práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.