Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru dohodou

Musí výpovedi dohodou predchádzať žiadosť zamestnanca?
Alebo stačí dohodu podpísať oboma stranami, čím dajú najavo svoj súhlas?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Stačí podpísať dohodu o rozviazaní pracovného pomeru oboma stranami.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    fipina
    Musí výpovedi dohodou predchádzať žiadosť zamestnanca?
    Alebo stačí dohodu podpísať oboma stranami, čím dajú najavo svoj súhlas?
    V prvom rade treba povedať že pojem výpoveď dohodou nepoznáme Ide o dohodu o rozviazaní pracovného pomeru. Stačí keď to spíše zamestnávateľ alebo zamestnanec a obaja pridajú podpis ako svoj súhlas. Nič viac nepotrebuješ

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Výpoveď dohodou neexistuje. Existuje dohoda o skončení pracovného pomeru.Treba ju spísať a podpísať. Žiadosť nie je podstatná. Môže byť, ale nemusí.

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    Dávaj vždy pozor pri ukončovaní pracovného pomeru na názov § v ZP, podľa ktorého chceš skončiť, teda, či je to dohoda, výpoveď, skončenie.
    Moja známa tak prehrala súd so zamestnankyňou, lebo vo VEC mala iný názov a z obsahu listu vyplývalo tiež niečo iné. Súd považoval rozviazanie PP za neplatné a firma musela platiť odškodné.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Prosím poradte:
    - zamestnankyňa nám dala výpoveď v skúšobnej dobe - posledný mesiac skúšobnej doby, s tým, že si našla novú prácu. čo všetko som poviná urobiť na úradoch a čo všetko som povinná jej odovzdať - papiere.

    Toto je prvý prípad výpoveď, takže vôbec neviem.


    Srdečná vďaka

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    toria
    Prosím poradte:
    - zamestnankyňa nám dala výpoveď v skúšobnej dobe - posledný mesiac skúšobnej doby, s tým, že si našla novú prácu. čo všetko som poviná urobiť na úradoch a čo všetko som povinná jej odovzdať - papiere.

    Toto je prvý prípad výpoveď, takže vôbec neviem.


    Srdečná vďaka
    1. Odhlásiť ju na SP a ZP - SP hneď na druhý deň po skončení, ZP - do 8 dní po skončení.
    2. Vystaviť a dať jej zápočtový list.
    3. Vystaviť a dať jej Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby.....za rok 2006
    4. Vystaviť Evidenčný list dôchodkového poistenia a dať jej ho podpísať , potom odniesť do SP.
    5. Nechať si podpísať Vyhlásenie na zdanenie príjmov.

    Viac ma nenapadá...ostatní ma doplnia ak som niečo zabudla.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Si povinná odhlásiť ju zo Sociálnej poisťovne a zdravotnej poisťovne. Jej musíš pri skončení pracovného pomeru vypísať zápočtový list (kvôli odpracovanej dobe z hľadiska dovolenky) a na Sociálnu poisťovňu zaniesť ešte vypísaný Evidenčný list dôchodkového poistenia do 8 dní po vyplatení poslednej mzdy.
    No a určite jej vystaviť ešte Potvrdenie o príjme.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Prosím čo sa týka toho potvrdenia o príjme:
    - zamestnankyňa najprv u nás pracovala na DOVP odvádzala sa za ňu daň zrážková, ale omylom sme ju 3 mesiace odvádzali s KS preddavkovej dane, daňováčka čo nás ma na starosti nám povedala, že aby sme dali Prehľad o zrazneých preddavkoch tým pádom keby mala zamestnankyňa nárok na vrátenie daní vrátili by jej aj z tohto. Tak sme to urobili. Potom sme túto kočku zamestnali na HP. Ako jej teraz vystavím potvrdenie o príjme???
    Dávam tam všetky príjmi aj tie z dohody, alebo mám urobiť dve potvrdenia???
    Alebo akým spôsobom to mám urobiť?

    ďakujem vopred za Vaše rady

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    toria
    Prosím čo sa týka toho potvrdenia o príjme:
    - zamestnankyňa najprv u nás pracovala na DOVP odvádzala sa za ňu daň zrážková, ale omylom sme ju 3 mesiace odvádzali s KS preddavkovej dane, daňováčka čo nás ma na starosti nám povedala, že aby sme dali Prehľad o zrazneých preddavkoch tým pádom keby mala zamestnankyňa nárok na vrátenie daní vrátili by jej aj z tohto. Tak sme to urobili. Potom sme túto kočku zamestnali na HP. Ako jej teraz vystavím potvrdenie o príjme???
    Dávam tam všetky príjmi aj tie z dohody, alebo mám urobiť dve potvrdenia???
    Alebo akým spôsobom to mám urobiť?

    ďakujem vopred za Vaše rady
    Predpokladám že ju máš v programe pod dvomi číslami, najprv na dohodu a potom na HPP. Tak by som jej dala dve potvrdenia.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Tým, že daň nebola odvedená ako zrážková (čiže vysporiadaná) ale ako preddavková, zahrň jej všetky príjmy aj preddavkovo odvedenú daň do Potvrdenia o ... Neviem, či by nebolo vhodné to potvrdenie vystaviť na 2x(DoVP a PP).

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Marína
    Tým, že daň nebola odvedená ako zrážková (čiže vysporiadaná) ale ako preddavková, zahrň jej všetky príjmy aj preddavkovo odvedenú daň do Potvrdenia o ... Neviem, či by nebolo vhodné to potvrdenie vystaviť na 2x(DoVP a PP).
    Ja by som dala určite dve potvrdenia nakoľko to beriem ako dva pracovné pomery a aj mzdové listy by som tlačila dvakrát.

    mito1988 je offline (nepripojený) mito1988

    mito1988
    Vzniká mi nárok na odstupné pri skončení pracovného pomeru v zmysle §60 Zákonníka práce? ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.