Zavrieť

Porady

Výdavok a plnenie od poisťovne

Výdavok za opravu auta mám v roku 2006 v ovplyvňujúcich výdavkoch, ale plnenie bude až v roku 2007zahrnuté do príjmu . Je to spravne v nákladoch roku 2006 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    aky mas doklad na uplatnenie vydavkov? ak mas napr. fakturu za vykonane opravy na aute, tak samozrejme ju evidujes tento rok v evidencii zavazkov-ak ju uhradis tak je zavazok nulovy lebo je uhradeny. co sa tyka poistovne, ze plnenie ti dojde aj napr. v januari 2007 tak ho das do prijmu v januari, nemôžes predsa vopred vediet co ti poistovna preplati- lebo ti odráta spoluučasť, ak si platcom dph, tak fakturu ti preplatia bez dph, a to este poistovna vychadza podla normo-tabuliek, tak ak nie je servis seriozny a nauctoval napr. vyssiu sumu, poistovna preplaca len to co maju stanovene v tych tabulkach.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    AdrianaA
    Výdavok za opravu auta mám v roku 2006 v ovplyvňujúcich výdavkoch, ale plnenie bude až v roku 2007 zahrnuté do príjmu . Je to spravne v nákladoch roku 2006 ?
    Áno .

    Výdavok a plnenie od poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.