Zavrieť

Porady

Začínajúci amatérsky účtovník

Prosím pomôžte mi! Začala som podnikať a vediem si účtovníctvo sama. Mám program ALFA a pri faktúre, dodacom liste a objednávke je políčko "konštantný symbol 0008, 0138, 0308 a 0428". Neviem čo znamenajú jednotlive čísla a aké číslo mám tam zadať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Boneta je offline (nepripojený) Boneta

    Boneta
    Konštantný symbol 0008 - platby za tovar, 0308 - platby za služby, 0138 - zrážky zo mzdy/sporenie/, 0408 - platby za prepravné.
    Naposledy upravil Boneta : 30.11.06 at 16:36 Dôvod: doplnenie
    neviem robiť v programe ALFA, ale ja v JÚ ani v PÚ KS nepoužívam iba ak na úhradu fa.
    0008 - platby za tovar
    0138 - zrážky z miezd , prevod na sporožíro
    0308 - platba za pracovné výkony a služby a t.ď., je to len informácia pre mňa , o akú platbu sa jedná. Ale z fa.predsa viem , čo uhrádzam, alebo za čo mi uhradili.

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Tu je prehľad KS. Toto ti pomôže.


    Ks. Banková operácia. 0008 - platby za tovar 0028 - dodávky investičnej povahy 0038 - prostriedky za mzdy 0058 - penále, poplatky za omeškanie, iné sankcie 0068 - prevádzkové prostriedky na mzdy a iné osobné náklady 0108 - platby za poľnohospodárske výrobky 0138 - zrážky zo mzdy, sporenie 0158 - hospodársko-operatívne výdavky 0168 - splátky úverov a pôžičiek 0304 - platba za telefón 0308 - platby za služby (okrem prepravného) 0358 - platby určené k výplate hotovosti na pošte 0398 - poskytnuté úvery 0408 - platby za prepravné 0558 - finančné platby ostatné 0598 - zaúčtovanie úrokov 0808 - platby za dodávky podľa zvláštnych predpisov 0938 - dodávky sociálneho zabezpečenia 0968 - ostatné prevody medzi účtami toho istého klienta 0969 - iné prevody 1148 - bežná záloha dane 1748 - vyučtovanie dane za posledné zdanovacie obdobie (DPFO,DPPO) 2058 - nákup cenných papierov (akcie, dlhopisy, zmenky) 3058 - predaj cenných papierov 3558 - platby poistného - zdravotná poisťovňa 7618 - sociálna poisťovňa, úrad práce

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    A ktorý KS a aký VS sa, prosím, používa pri poukázaní mzdy zamestnancovi na jeho osobný účet?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anna Jačeková
    A ktorý KS a aký VS sa, prosím, používa pri poukázaní mzdy zamestnancovi na jeho osobný účet?
    KS 0558, VS 9

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ermon
    KS 0138
    VS 9
    ŠS: MMRRRR
    Nie je to pomýlené ? To sú symboly na zrážky.
    Naposledy upravil Tweety : 30.11.06 at 18:33

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Takže, odvod mzdy zamestnancovi na účet má KS = 0038. Ešte by ma ale zaujímalo, prečo je VS = 9. Je to dané pre všetky odvody mzdy, alebo sa mení podľa nejakého kľúča, (napr. fa podľa čísla).

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Pozri Vestník NBS, čiastka 32/2002, Opatrenie 9/2002. Tu nájdeš všetky symboly:
    http://www.nbs.sk/LEGS/2002/CIAST32.PDF

    Zistenie názvu symbolu podľa kódu symbolu zistíš tu:
    http://www.vub.sk/show.asp?category=625
    Naposledy upravil Marína : 01.12.06 at 08:40 Dôvod: estetická úprava

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Anna Jačeková
    Takže, odvod mzdy zamestnancovi na účet má KS = 0038. Ešte by ma ale zaujímalo, prečo je VS = 9. Je to dané pre všetky odvody mzdy, alebo sa mení podľa nejakého kľúča, (napr. fa podľa čísla).
    VS = variabilný symbol , t.j. môžes si tam dať čo chceš.
    U fa. sa tam dáva číslo fa, aby sa vedelo čo sa uhradilo, u platieb do poisťovní tam dávaš číslo poistky alebo číslo ktoré ti pridelili, u miezd tam môžeš dať čo chceš. My tam dávame mesiac a rok aby sa vedelo, za ktorý mesiac bola zamestancovi poskytnutá vyplata. (Lebo sa môže stať že sa mu pošle napr. až o mesiac neskôr a mohlo by to pliesť ). Ale ak tam dáš 9, 111111, 9999999 alebo hocičo iné je to jedno.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Jozef I
    VS = variabilný symbol , t.j. môžes si tam dať čo chceš.
    U fa. sa tam dáva číslo fa, aby sa vedelo čo sa uhradilo, u platieb do poisťovní tam dávaš číslo poistky alebo číslo ktoré ti pridelili, u miezd tam môžeš dať čo chceš. My tam dávame mesiac a rok aby sa vedelo, za ktorý mesiac bola zamestancovi poskytnutá vyplata. (Lebo sa môže stať že sa mu pošle napr. až o mesiac neskôr a mohlo by to pliesť ). Ale ak tam dáš 9, 111111, 9999999 alebo hocičo iné je to jedno.
    Ďakujem za názor, povzdvihol mi sebavedomie. VS ako taký chápem, ale pri tých mzdách som bola vedľa. Preto som rada, že mi nič neušlo...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.