Zavrieť

Porady

Faktúry lekárov

Ako sa správne účtujú faktúry,ktoré vystavujú lekári zdravotným poisťovniam,t.j. všetky faktúry a dobropisy alebo ak v smernici mám, že pohľadávka voči príslušnej zdravotnej poisťovni mi vzniká len po odsúhlasení výkonov príslušnou zdravotnouj poisťovňou,potom účtujem len na základe vyúčtovnia ZP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Ja som mala namiesto faktury pozakladane len tie listy od poistovni, ale riadne ocislovane poporiadku ako faktury a DU mi to pri kontrole uznal.

    Cisla faktur musi lekar nahlasit poistovni aby vedeli pod akym VS zaplatit

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Ahojte aj ja som minulý rok začala s takým istým problémom trápiť. A tiež som to minulý rok u FO robila tak ako píše Daska a teraz u sro som to chcela robiť akože poctivejšie ale bolo to akurát komplikovanejšie, takže pokračujem už spomínaným spôsobom a pri listoch od poisťovní mám priložené aj pôvodnú fa. aj opravnú.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    No v sro to robim aj ja tak, lekarka mi kazdy mesiac v programe vytlaci fakturu, ale zalezi aj od poistovne, akym sposobom posielaju tie listy

    Emwa je offline (nepripojený) Emwa

    Emwa
    Ja zatial robim tak, ze zauctujem vydanu fakturu, ak je oprava /co zatial je
    kazdy mesiac/ tak zauctujem opravny doklad s rovnakym cislom a pridam A,B,... podla toho, kolko je opravnych dokladov k uvedenej fakture.

    Gard je offline (nepripojený) Gard

    Gard
    Mam sro lekara a FA uctujem nasledovne:

    Uctujem tak uz pol roka a poistovne to akceptuju.
    Uctovny soft mam POHODU.
    Na zaciatku mesiaca vyhotovim FA pre vsetky 4 zdrav. poistovne podla podkladov z ambulancie.
    Tieto FA poslem spolu s nahratymi zdrav. vykonmi ambulancie na diskete spolu so sprievodnym listom k diskete do poistovni.
    Asi po 3 tyzdnoch (koncom mesiaca) mi pride z poistovne zuctovaci doklad s oznamenim vysky dobropisu/tarchopisu. K povodnym FA potom vystavim dobropisy/tarchopisy a poslem naspat do poistovni. No a oni do cca. 10 dni zaplatia povodnu FA upravenu o dobropis/tarchopis.
    Vychadza mi to tak, ze tie dobropisy/tarchopisy z predchadzajuceho mesiaca posielam spolu s novymi FA za nasledujuci mesiac, nokolko im vzdy cca 3 tyzdne trva kym to spracuju.

    V POHODE mam vlastne cisla FA aj dobropisov (ciselne rady).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.