Zavrieť

Porady

Vyhlásenie k EUR.1

Prosím Vás, určite mi budete vedieť niekto poradiť.
K EUR.1 je potrebné prikladať aj vyhlásenie dodávateľa pre výrobky majúce štatút preferenčného pôvodu. Teraz len neviem, či to vyhlásenie mám vystaviť ja ako vývozca alebo firma, ktorá nám ten tovar vyrobila. My sme totiž len obchodná firma.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lara je offline (nepripojený) lara

    lara
    ahoj. keďže mám s tým trochu skúsenosť tak vyhlásenie musí urobiť ten subjekt, ktorý ten výrobok vyrobil. to znamená, že v tom vyhlásení musí presne popísať z čoho sa skladá výrobok, a aký je pôvod výrobkov z ktorých sa skladá, teda či spĺňajú preferenčné zaobchádzanie (to znamená , že ak je v tom výrobku viac ako 60% súčastí, ktoré nemajú preferenčný pôvod tak potom celý ten výrobok ho nesplňa a nemožno na neho vystaviť EUR 1 t.j. že odberateľ v zahraničí si nebude môcť na neho uplatniť preferenčnú (menšiu alebo nulovú) sadzbu cla ale bude musieť uhradiť všeobecnú t.j. plnú sadzbu cla. ak budeš chcieť ja ti pošlem sablonu takého vyhlásenia. dúfam, že to aspoň trochu pomohlo.
    alena7780 Dobrý deň, viete mi prosím poslať tlačivo v SJ na dlhodobé vyhlásenie dodávateľov pre výrobky? mail alenka7780@centrum.sk Ďakujem

    feri510 je offline (nepripojený) feri510

    feri510
    doplnujem laru
    k dodávateľskému vyhláseniu výrobca potrebuje vedieť kam tento výrobok vyvážaš, aby vedel aké podmienky musia byť splnené k tomu či výrobok má alebo nemá preferenčný pôvod
    viac nájdeš na www.povod.orava.sk v časti pôvod v EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.