Zavrieť

Porady

prelom rokov

Potrebovala by som poradit s nasledovnou vecou. Som zivnostnicka, uplatnujem si pausalne vydavky, neplatca dph. Vystavim fakturu teraz v decembri, zdanitelne plnenie je tiez v decembri, no na ucet mi ju zakaznik zasle az na buduci rok. Podla mna je to logicky uz prijem za nasledovny rok, cize ho nezaradim do danoveho priznania za rok 2006. mam pravdu? vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    petka80
    Potrebovala by som poradit s nasledovnou vecou. Som zivnostnicka, uplatnujem si pausalne vydavky, neplatca dph. Vystavim fakturu teraz v decembri, zdanitelne plnenie je tiez v decembri, no na ucet mi ju zakaznik zasle az na buduci rok. Podla mna je to logicky uz prijem za nasledovny rok, cize ho nezaradim do danoveho priznania za rok 2006. mam pravdu? vdaka.
    Áno máš. Bude to príjem toho roku, v ktorom príde úhrada na účet , t.j. r. 2007.

    tomko je offline (nepripojený) tomko

    tomko
    Prajem pekne medzisviatocne obdobie.
    Mam otazku ku teme: je situacia rovnaka aj v pripade s.r.o. ktora je platcom DPH ?
    T.j. vystavi sa faktura napr. ku 31.12.2006 (aj datum vystavenia aj datum zdanitelneho plnenia bude koniec roka) na sumu X,- Skk s DPH.
    DPH je potrebne odviest v strede januara, to mi je jasne (dufam
    Dakujem,T

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    tomko
    Prajem pekne medzisviatocne obdobie.
    Mam otazku ku teme: je situacia rovnaka aj v pripade s.r.o. ktora je platcom DPH ?
    T.j. vystavi sa faktura napr. ku 31.12.2006 (aj datum vystavenia aj datum zdanitelneho plnenia bude koniec roka) na sumu X,- Skk s DPH.
    DPH je potrebne odviest v strede januara, to mi je jasne (dufam
    Dakujem,T
    Prebehol si do inej témy. Situácia nemôže byť rovnaká - s.r.o. vedie podvojné účtovníctvo, nemá možnosť uplatňovať výdavky percentom z príjmov (paušálne).
    Ak Ti ide o zaradenie výnosu do príslušného účtovného resp. zdaňovacieho obdobia - výnosy sa v podvojnom účtovníctve časovo rozlišujú.

    tomko je offline (nepripojený) tomko

    tomko
    Mas pravdu, nejde mi o pausalne vydavky, ale o zdanenie prijmu za rok 2006.
    Co to znamena ze
    výnosy sa v podvojnom účtovníctve časovo rozlišujú ?
    Znamena to teda, ze tych X,- Skk z mojho prikladu bude predmetom danoveho priznania az za rok 2007 ? Ano ci nie ?
    Dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tomko
    Mas pravdu, nejde mi o pausalne vydavky, ale o zdanenie prijmu za rok 2006.
    Co to znamena ze
    výnosy sa v podvojnom účtovníctve časovo rozlišujú ?
    Znamena to teda, ze tych X,- Skk z mojho prikladu bude predmetom danoveho priznania az za rok 2007 ? Ano ci nie ?
    Dakujem
    V tvojom prípade to bude zdaniteľný výnos v tomto roku 2006. Uvádzaš, že zdaniteľné plnenie je 31.12.2006, tak aj výnos patrído roka 2006, aj keĎ ti to zaplatia v roku 2007.

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    tomko
    Mas pravdu, nejde mi o pausalne vydavky, ale o zdanenie prijmu za rok 2006.
    Co to znamena ze
    výnosy sa v podvojnom účtovníctve časovo rozlišujú ?
    Znamena to teda, ze tych X,- Skk z mojho prikladu bude predmetom danoveho priznania az za rok 2007 ? Ano ci nie ?
    Dakujem
    V Tvojom príklade to znamená, že tých X,- SKK bude predmetom zdaňovania v roku 2006, nakoľko zdan. plnenie nastalo v 12/2006. Neberieš do úvahy finančný tok peňazí, t.j. úhradu faktúry, ten nie je predmetom zdaňovania.

    hunakova je offline (nepripojený) hunakova

    začínajúca účtovníčka hunakova
    Chcela by som sa opýtať na úhradu odvodov do fondov na prelome rokov. Konkrétne odvody za december 2006, uhradené 3.1.2007 z bankového účtu.
    Uplatňujem si paušálne výdavky, pripočítam to ešte k roku 2006?

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    hunakova
    Chcela by som sa opýtať na úhradu odvodov do fondov na prelome rokov. Konkrétne odvody za december 2006, uhradené 3.1.2007 z bankového účtu.
    Uplatňujem si paušálne výdavky, pripočítam to ešte k roku 2006?
    Ak vedieš JU - bude to výdavok r. 2007

    hunakova je offline (nepripojený) hunakova

    začínajúca účtovníčka hunakova
    Ja nevediem účtovníctvo, ale ospravedlňujem sa, zle som sa vyjadrila paušálne- znamená, že si uplatňujem výdavky percentom z príjmov. Potom to bude ako?

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    Tak isto , uvedieš ich v tom roku kedy ich vydáš ale aj príjmeš.Ak odvody zaplatíš v 1/07 nedávaš ich do výdaja r. 06 aj keď sú z roku 06.A príjmy to isté.
    Naposledy upravil virka : 03.01.07 at 15:58

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.