Zavrieť

Porady

Výtka zamestnancovi

Prosím Vás, poraďte mi, či pri písomnej výtke zamestnancovi za porušenie pracovnej disciplíny sa môžem odvolať aj na nejaký paragraf. V zákonníku práce som nič nenašla. Kde mám ešte hľadať?
Dík za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Tica
    Prosím Vás, poraďte mi, či pri písomnej výtke zamestnancovi za porušenie pracovnej disciplíny sa môžem odvolať aj na nejaký paragraf. V zákonníku práce som nič nenašla. Kde mám ešte hľadať?
    Dík za radu
    § 63 ods. 1písm.d), prípadne písm. e), treba na tieto ustanovenia v upozornení na porušenie PP poukázať, tiež by ste ho mali upozorniť na možnosť skončenia PP výpoveďou, inak ju nebudete môcť uplatniť.


    Tiež tam môžete uviesť, že porušil niekotrú zo svojich zákonný povinností ustanovenú v § 81 ZP a dôkladne jeho konanie vo výčitje opíšte.

    dana

    Nikolic je offline (nepripojený) Nikolic

    Nikolic
    Prosím Vás, vie mi niekto poradiť ako má byť formulovaná výtka pre zamestnanca? Dakujem

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Nikolic Pozri príspevok
    Prosím Vás, vie mi niekto poradiť ako má byť formulovaná výtka pre zamestnanca? Dakujem

    Treba použiť fantáziu a tvorivú myseľ. Po oslovení zamestnanca popíšeš skutkový stav porušenia prac. disciplíny a následne vyvodíš z toho dôsledky a uvedieš, aký druh trestu za to mu udeľuješ - v tomto prípade pokarhanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.