Zavrieť

Porady

pracovné oblečenie

Ahojte, chcem sa opýtať, či môžem pracovnú obuv a odev zaúčtovať na 501 medzi ostatný spotrebný materiál, alebo musí byť zvlášť? dík
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Pracovné oblečenie treba zaúčtovať na 527.
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Ja to účtujem na 501AE aby sa nákup týchto vecí dal odsledovať v návňznosti na internú smernicu.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Aj ja som to dala na 501, ale medzi spotrebný materiál, nemám nato zvlášť účet. Ale čítam, že na 527 idú náklady týkajúce sa zamestnancov, ale toto je prac.oblečenie a topánky konateľa?
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

AHA
Ja to účtujem na 501AE aby sa nákup týchto vecí dal odsledovať v návňznosti na internú smernicu.
Na účet 527. Zákonné sociálne náklady.
Na účte 527 sa účtujú náklady na pracovné podmienky..............atď..., v súlade so zákonnými predpismi - napr. Zákonník práce. ( na základe ktorého je zamestnávateľ povinný poskytnúť OOPP. )
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Takže to môžem nechať na 501 ale neviem, či musí mať zvlášť analytiku? dík
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zákon o dani z príjmov hovorí o tom, že pracovné oblečenie sa uznáva do daňových nákladov len v prípade keď oblečenie je viditeľne a natrvalo označené názvom, resp. logom zamestnávateľa.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

smith
Zákon o dani z príjmov hovorí o tom, že pracovné oblečenie sa uznáva do daňových nákladov len v prípade keď oblečenie je viditeľne a natrvalo označené názvom, resp. logom zamestnávateľa.
Podľa akého § ? Myslíte si, že neoznačené pracovné oblečenia bude DU pri kontrole vyhadzovať z nákladov? Napr. SZČO pracuje sám a prevádzkuje autodopravu. Aj on ich musí mať označené? Aké máte s tým praktické skúsenosti?
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

smith
Zákon o dani z príjmov hovorí o tom, že pracovné oblečenie sa uznáva do daňových nákladov len v prípade keď oblečenie je viditeľne a natrvalo označené názvom, resp. logom zamestnávateľa.
Prosím o odpoveď, ktorý § ZDP o tejto podmienke hovorí? Ďakujem
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Anja111
Podľa akého § ? Myslíte si, že neoznačené pracovné oblečenia bude DU pri kontrole vyhadzovať z nákladov? Napr. SZČO pracuje sám a prevádzkuje autodopravu. Aj on ich musí mať označené? Aké máte s tým praktické skúsenosti?
Ja také, že všetko čo je seriózne ošetrené internou smernicou DÚ akceptuje.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anja111
Podľa akého § ? Myslíte si, že neoznačené pracovné oblečenia bude DU pri kontrole vyhadzovať z nákladov? Napr. SZČO pracuje sám a prevádzkuje autodopravu. Aj on ich musí mať označené? Aké máte s tým praktické skúsenosti?
Ja mám takú skúsenosť,že DÚ vyžaduje označenie pracovného oblečenia.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Internú smernicu máme vypracovanú, ale pracovné odevy označené nemáme. Dúfam, že to bude v poriadku.
0 0
Sabety Sabety

Sabety je offline (nepripojený) Sabety

Zákon o dani z príjmov hovorí o tom, že daňové výdavky sú cit. § 19 ods. 2, písm. c) výdavky na pracovné a sociálne podmienky a staroslivosť o zdravie vynaložené na: 1. bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci, koniec cit.. V prípade, že sa jedná o čisto ochranný pracovný odev nie je pre uznanie do daňových nákladov podstatné označenie pracovného odevu logom firmy. V prípade, že sa jedná o pracovný odev, ktorý ma odlíšiť pracovníka od klienta, tak v tomto prípade je nutné aby bolo oblečenie označené logom firmy. Tento problém riešilo aj usmernenie uverejnené vo Finančnom spravodaji. Ak nájdem jeho číslo, tak ho priložím. Čo sa týka účtovania, myslím si, že by malo byť účtované na účte 527 - tento účet je na to vytvorený.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Sabety
Zákon o dani z príjmov hovorí o tom, že daňové výdavky sú cit. § 19 ods. 2, písm. c) výdavky na pracovné a sociálne podmienky a staroslivosť o zdravie vynaložené na: 1. bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci, koniec cit.. V prípade, že sa jedná o čisto ochranný pracovný odev nie je pre uznanie do daňových nákladov podstatné označenie pracovného odevu logom firmy. V prípade, že sa jedná o pracovný odev, ktorý ma odlíšiť pracovníka od klienta, tak v tomto prípade je nutné aby bolo oblečenie označené logom firmy. Tento problém riešilo aj usmernenie uverejnené vo Finančnom spravodaji. Ak nájdem jeho číslo, tak ho priložím. Čo sa týka účtovania, myslím si, že by malo byť účtované na účte 527 - tento účet je na to vytvorený.
S týmto súhlasím. A ak sa podarí nájsť to usmernenie, rada si ho vytlačím a priložím k internej smernici.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sybila3
Aj ja som to dala na 501, ale medzi spotrebný materiál, nemám nato zvlášť účet. Ale čítam, že na 527 idú náklady týkajúce sa zamestnancov, ale toto je prac.oblečenie a topánky konateľa?
Prac oblečenie pre konateľa zrejme nie sú obyčajné monterky, ale kvalitnejší oblek, alebo niečo podobné. Tam už by som mal problém to obhájiť bez označenia logom, nakoľko DÚ bude argumentovať, že to môže používať aj v súkromnom živote.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

smith
Prac oblečenie pre konateľa zrejme nie sú obyčajné monterky, ale kvalitnejší oblek, alebo niečo podobné. Tam už by som mal problém to obhájiť bez označenia logom, nakoľko DÚ bude argumentovať, že to môže používať aj v súkromnom živote.
Áno, toto je na uváženie... Ale ja som sa zamerala skôr na ostatné SZČO a zamestnancov, ( viď môj príkl. autodoprava).
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

My sme mali kontrolu z DÚ. Montérky ani obuv neboli označené logom firmy a bolo to v pohode. Akurát kontrolovali či máme podpísané prevzatie jednotlivými pracovníkmi.
Naposledy upravil tuta : 04.12.06 at 17:16
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

tuta
My sme mali kontrolu z DÚ. Montérky ani obuv neboli označené logom firmy a bolo to v pohode. Akurát kontrolovali či máme podpísané jprevzatie jednotlivými pracovníkmi.
Rada počúvam, že aj na DU sú ľudia...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anja111
Áno, toto je na uváženie... Ale ja som sa zamerala skôr na ostatné SZČO a zamestnancov, ( viď môj príkl. autodoprava).
Súhlasím. Len pôvodná otázka smerovala na prac.oblečenie konateľa, preto som vyslovil svoje pochybnosti.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

smith
Súhlasím. Len pôvodná otázka smerovala na prac.oblečenie konateľa, preto som vyslovil svoje pochybnosti.

??? asi nie.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

JankaO
??? asi nie.
Ešte som sa zamyslela a aké pracovné oblečenie konateľa tým bolo myslené?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať