Zavrieť

Porady

zaokrúhlenie

Ahojte, chcem sa opýtať na zaokrúhľovanie:
vystavila som výdavkový pokl.dokl. suma 105,6, dph 20,04-zaokr. na 20,10,
druhá suma 75,60, dph 14,36-zaokr.14,40, v doklade to mám takto zaokrúhlené, ale keď si dám pozrieť zaúčtovanie tak tam mám dph 20,14 a 14,36, neviem prečo, doklad mám zaokrúhľovať na desatiny a neviem to nijako opraviť, poradí mi niekto? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    sybila3
    Ahojte, chcem sa opýtať na zaokrúhľovanie:
    vystavila som výdavkový pokl.dokl. suma 105,6, dph 20,04-zaokr. na 20,10,
    druhá suma 75,60, dph 14,36-zaokr.14,40, v doklade to mám takto zaokrúhlené, ale keď si dám pozrieť zaúčtovanie tak tam mám dph 20,14 a 14,36, neviem prečo, doklad mám zaokrúhľovať na desatiny a neviem to nijako opraviť, poradí mi niekto? ďakujem
    Bez DPH 105,60 Sk + DPH 20,06 = 125,66 po zaokrúhlení 125,50 Sk, kde 0,16 je halier.vyrovnanie (základ dane bude 105,44). To isté pri druhom prípade.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Najjednoduchšie je v nastavení agendy (alebo účtovného roku? - neviem presne, tieto dve sa mi pletú) si daj do zaokrúhľovania desatiny. Prejdi všetky záložky, inak Ti to niekde bude zaokr. na desatiny, inde na stotiny. Rozpúšťanie do nulového základu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.