Zavrieť

Porady

vysporiadanie faktúry

Mám na vás otázku,
prišiel nám výpis z banky, kde zahraničný odberateľ nám zaplatil menej. Vždy to tak platí, pretože si banka stiahne poplatky, ale na výpise je to aj uvedené. Teraz to ale na výpise uvedené nie je, a odberateľ tvrdí, že zaplatil dobre. Pravdepodobne to banka zabudla uviesť. Potrebujem to nejako vysporiadať, lebo aj tak mi to už nikto nezaplatí. Bolo to ešte v máji. Môžem to zaúčtovať interným dokladom na 568-popl., pripoč. položka / 311? A aký kurzom, terajším alebo v máji, keď to zaplatili? A kurzový rozdiel na 563/311? Je to tiež pripočitateľná položka? Je to síce len 54 Sk?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    Ja v takýchto prípadoch postupujem nasledovne: faktúru uhradím v plnej výške (príjem do banky) a následne zaúčtujem výdaj z banky - bankové poplatky. Či je tento postup úplne správny neviem, ale nemusím aspoň vytvárať interné doklady.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moke
    Mám na vás otázku,
    prišiel nám výpis z banky, kde zahraničný odberateľ nám zaplatil menej. Vždy to tak platí, pretože si banka stiahne poplatky, ale na výpise je to aj uvedené. Teraz to ale na výpise uvedené nie je, a odberateľ tvrdí, že zaplatil dobre. Pravdepodobne to banka zabudla uviesť. Potrebujem to nejako vysporiadať, lebo aj tak mi to už nikto nezaplatí. Bolo to ešte v máji. Môžem to zaúčtovať interným dokladom na 568-popl., pripoč. položka / 311? A aký kurzom, terajším alebo v máji, keď to zaplatili? A kurzový rozdiel na 563/311? Je to tiež pripočitateľná položka? Je to síce len 54 Sk?
    Ďakujem.
    V každom prípade, by som trvala na doklade o úhrade poplatku od banky. Tento poplatok je daňovým nákladom. Kurz bude ten istý ako pri úhrade fa.

    vysporiadanie faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.