Zavrieť

Porady

Aký druh absencie?

Prosím Vás opäť o radu, milí skúsení Poraďáci...
Zam-kyňa išla na odber krvi jeden deň 15.11, s tým že tam bola cca 2hod, doniesla mi len pečiatku od lekára na Priepustke, s dátumom a jeho podpisom...dnes ide zase k zubárovi cez prac.dobu takisto na nejaké 2 hod, prosím vás aký druh absencie to je? môžem jej dať plat. voľno-paragraf len na tie 2 hodiny alebo ako to v praxi chodí?
ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    libus72
    Prosím Vás opäť o radu, milí skúsení Poraďáci...
    Zam-kyňa išla na odber krvi jeden deň 15.11, s tým že tam bola cca 2hod, doniesla mi len pečiatku od lekára na Priepustke, s dátumom a jeho podpisom...dnes ide zase k zubárovi cez prac.dobu takisto na nejaké 2 hod, prosím vás aký druh absencie to je? môžem jej dať plat. voľno-paragraf len na tie 2 hodiny alebo ako to v praxi chodí?
    ďakujem za rady
    Je to prekážka v práci § 141 ZP. Max. 7 dní v roku ,preplatená priemerkou. Ak nebudeš napočítať mesačne hodiny na celé dni,tak budeš preplácať hodiny, takto vymeškané. Záleží od postupu.
    Naposledy upravil Tweety : 07.12.06 at 09:00

    libus72 je offline (nepripojený) libus72

    libus72
    Nemôžem napočítať hodiny lebo jedna absencia bola v novembri a druhá - zubár teraz v decembri, či aj to by som mohla nasčítať?

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Odber krvi je prekážka z dôvodov všeobecného záujmu (§ 136 - občianska povinnosť, ktorá je definovaná v §137) a návšteva zubára je prekážka z dôvodu vyšetrenia alebo ošetrenia (§ 141 ods. 2).
    Hodiny prekážok z dôvodu všeob. záujmu nenapočítavaš do 7 dní uvedených v §141.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    libus72
    Nemôžem napočítať hodiny lebo jedna absencia bola v novembri a druhá - zubár teraz v decembri, či aj to by som mohla nasčítať?
    Je to na tvojom rozhodnutí ako budeš postupovať. Či budeš počítať hodiny,a ak naplní celý deň, tak preplatíš, alebo budeš preplácať po hodinách a dňoch. Ja preplácam celý takto zameškaný deň.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    azuz
    Odber krvi je prekážka z dôvodov všeobecného záujmu (§ 136 - občianska povinnosť, ktorá je definovaná v §137) a návšteva zubára je prekážka z dôvodu vyšetrenia alebo ošetrenia (§ 141 ods. 2).
    Nie odber, ale darovanie.

    libus72 je offline (nepripojený) libus72

    libus72
    Ak sa teda rozhodnem že preplatím deň niekedy v budúcnosti ak sa tie absencie nazbierajú a teraz akoby tá návšteva lekára ani nebola, nebude z toho problém pri nejakej kontrole, keď zam-kyňa má v Dochádzkovej knihe poznamenanú tú absenciu - 2h a aj dôvod uvedený?
    Čo je podľa Vás vhodnejšie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    libus72
    Ak sa teda rozhodnem že preplatím deň niekedy v budúcnosti ak sa tie absencie nazbierajú a teraz akoby tá návšteva lekára ani nebola, nebude z toho problém pri nejakej kontrole, keď zam-kyňa má v Dochádzkovej knihe poznamenanú tú absenciu - 2h a aj dôvod uvedený?
    Čo je podľa Vás vhodnejšie?
    Potom je lepšie preplatiť jednotlivé hodiny. U nás preplácame priemerkou iba celé dni , tj. ak vynechal celý deň.

    libus72 je offline (nepripojený) libus72

    libus72
    Súhlasím s Vami ale najradšej by som zahodila tú priepustku lebo takéto naťahovanie kvôli 2h sa mi nepáči, a zbytočne sa to komplikuje...stále sa neviem rozhodnúť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.