Zavrieť

Porady

kurz.rozdiel pri odpise,opr.položke,postúpení

Zdravím
chcela by som si overiť správnosť :

pri odpise premlčanej pohľadávky (ú.546) odpíšem túto kurzom odpisu (napr.31.12.2006 ) ?

pri opravnej položke (ú.558,559) tvorím oprav.položku na pôvodnú fa ,takže tvorím oprav.položku vo výške pohľadávky prepočítanej kurzom pri prvom zaúčtovaní (kurzom keď došla fa napr. 15.2.2004) ?

pri postúpení použijem kurz dátumu postúpenia ?

odobrí mi to niekto prosím ?????dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    PRI ODPISE odpíšeš nominálnu/obstarávaciu cenu pohľadávky v jej ocenení (kurzové rozdiely nevznikajú, nejde o úhradu)
    PRI OPR. POLOŽKE - tvoríš ju v mene, v akej je pohľadávka a prepočítavaš kurzom k 31.12. tak ako pohľadávku samotnú
    PRI POSTUPENI použiješ dátum postúpenia (t.j. dátum vzniku účtovného prípadu)

    mimuška je offline (nepripojený) mimuška

    mimuška
    KEJKA
    PRI ODPISE odpíšeš nominálnu/obstarávaciu cenu pohľadávky v jej ocenení (kurzové rozdiely nevznikajú, nejde o úhradu)
    teda použijem napr.kurz 1.2.2002 ? Aj tak mi vznikne kurz rozdiel , lebo sa pohľadávka k 31.12.2005 prepočítavala...


    KEJKA
    PRI OPR. POLOŽKE - tvoríš ju v mene, v akej je pohľadávka a prepočítavaš kurzom k 31.12. tak ako pohľadávku samotnú
    čítala som ale niekde o opravnej položke k pohľadávkam voči dlžníkom v konkurze, že treba opravnú položku vytvoriť kurzom dňa vzniku pohľadávky
    a teraz si vyber .......:-))

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mimuška
    teda použijem napr.kurz 1.2.2002 ? Aj tak mi vznikne kurz rozdiel , lebo sa pohľadávka k 31.12.2005 prepočítavala...
    použiješ kurz po úprepočítaní k 31.12. tak ako som napísala.... v cene, v akej je ocenená (vrátane prepočtov)



    čítala som ale niekde o opravnej položke k pohľadávkam voči dlžníkom v konkurze, že treba opravnú položku vytvoriť kurzom dňa vzniku pohľadávky
    a teraz si vyber .......:-))
    ten druhý prípad... ak použiješ kurz pôvodnej ceny pohľadávky, tak OP tiež prepočítaš a budeš mať aj OP prepočítanú.
    Treba si uvedomiť, že staré pohľadávky sa opakovaným prepočítaním kurzom k 31.12.2002
    31.12.2003, ..... atď. preceňujú na aktuálnu hodnotu ku dňu účtovnej uzávierky v tom-ktorom roku.
    Naposledy upravil KEJKA : 12.12.06 at 18:08

    kurz.rozdiel pri odpise,opr.položke,postúpení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.