Zavrieť

Porady

Stravné - interná smernica

Dobrý večer,
mohol by mi niekto poslať vzor internej smernice: naša firma nechala v októbri prac.výroby doma s tým, že majú zaplatenú celú mzdu, ale neposkytli sme im gastro-lístky, momentálne pracujú každý 4.deň. Potrebovala by som internú smernicu, v ktorej to bude zahrnuté, aby bolo jasné, prečo sme im tie lístky nedávali
Ďakujem
Tatiana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Re: od karola.za

    --------------------------------------------------------------------------------

    Citát:
    Pôvodca textu príspevku: karol.za
    ahoj jaja99
    prečítal som si vašu smernicu,ale má taký malý nedostatok,treba prečítať § 152 ZP ,ktorý hovorí - zamestnávateľ je povinný...,
    vo vašej smernici sa hovorí V prípade, že si do uvedeného dňa neprevezme všetky stravovacie poukážky, na ktoré má nárok, bude množstvo, ktoré prevzal považované za nárok v danom mesiaci ,
    zamestnávateľ si nesplní povinnosť podľa citovaného §
    v prípade že zamestnanec nechce stravné lístky,treba jeho prehlásenie ,že zamestnávateľa nežiada o plnenie jeho povinností podľa citovaného §,ale v prípade kontroly neviem či by to IP akceptoval,on by hľadal chybu skôr u zamestnávateľa
    s pozdravom karol




    Ahoj Karol,

    ďakujem za reakciu.
    Prehlásenie nedávame zamestnancom podpisovať, nakoľko v zmysle § 17 ZP, ak sa zamestnanec vopred vzdá svojich práv, tak právny úkon je neplatný.
    Časové obmedzenie sme tam dali preto, aby zamestnanci poznali lehotu, kedy má zamestnávateľ lístky k dispozícii v dostatočnom množstve.
    Zamestnávateľ si splnil svoju povinnosť - § 152 ZP - poskytuje stravné lístky. Možno by bolo vhodnejšie uviesť túto klauzulu priamo v pracovnej zmluve - že sa zmluvné strany dohodli na tomto systéme preberania straveniek.

    evulik je offline (nepripojený) evulik

    ĎAKUJEM za všetky odpovede, rady, tipy ...viac evulik
    Dobry den,

    mohli by ste mi niekto prosim "odobrit", napisat kritiku, komentar k uvedenej smernici. Dakujem, nie som si ista hlavne tym, ci upravou v smernici mozeme poskytnut listky dochodcovi, pocas D, PN, OCR. Hodnoty este nemame doriesene, preto otazniky. Dakujem vopred.

    Stravné - interná smernica

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.