Zavrieť

Porady

mzda

dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako zaokrúhľujem mzdu ked ju počítam: napr. 12300/21=585,71 ako to zaokrúhlim? matematicky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maria87
    dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako zaokrúhľujem mzdu ked ju počítam: napr. 12300/21=585,71 ako to zaokrúhlim? matematicky?
    Mzdu zaokruhľujeme sa na celé koruny smerom nahor §130 ZP. MMN na celých desať halierov nahor § 120 ZP.
    Naposledy upravil Tweety : 11.12.06 at 06:59

    maria87 je offline (nepripojený) maria87

    maria87
    a este jedna otázka, ked už počítam mzdu, tak po všetkom odpočítaní mi vyšlo,že 1057 z toho mám počítam daň 19%, a tento výsledok je 200,83. toto sa zaokrúhľuje na celé nadol? či nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maria87
    a este jedna otázka, ked už počítam mzdu, tak po všetkom odpočítaní mi vyšlo,že 1057 z toho mám počítam daň 19%, a tento výsledok je 200,83. toto sa zaokrúhľuje na celé nadol? či nie?
    Daň bude 200.-

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Daň sa predsa zaokrúhľuje nadol nie?

    Zákon o Dani z príjmu:
    § 47 Zaokrúhľovanie
    (1) Základ dane, zdaniteľná mzda (§ 35), daň (§ 15 a 43), preddavky na daň (§ 34, 35, 42 a 44) a suma zodpovedajúca 2 % zaplatenej dane podľa § 50 sa zaokrúhľujú na celé koruny nadol.

    maria87 je offline (nepripojený) maria87

    maria87
    a este otázočka, mám zmluvu vo Winterthur DSS, teraz odvody za zamestnávateľa ako mám postupovať? Dôchodkové poistenie - starobné 5% z vymeriavaceho základu sporiteľa starobného dôch. sporenia alebo 14% z vymeriavaceho základu nesporiteľa starobného dôch. sporenia a potom strobné dôchodkové sporenie 9% z vymeriavaceho základu sporiteľa starobného dôch. sporenia. ako mám postupovať?

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Ty nemusíš nič rozdelovat na DSS a sociálnu.Odvedieš všetko na sociálnu 4+14%,sociálna to potom posunie konkrétnej DSS-ke.Len v programe si to nastav kvoli celkovej cene práce.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maria87
    a este otázočka, mám zmluvu vo Winterthur DSS, teraz odvody za zamestnávateľa ako mám postupovať? Dôchodkové poistenie - starobné 5% z vymeriavaceho základu sporiteľa starobného dôch. sporenia alebo 14% z vymeriavaceho základu nesporiteľa starobného dôch. sporenia a potom strobné dôchodkové sporenie 9% z vymeriavaceho základu sporiteľa starobného dôch. sporenia. ako mám postupovať?
    Žiadne odvody do SP z titulu DSS naviac neodvádzaš. Príslušnej DSS odvádza % SP.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Len pre doplnenie, Ty by si si mala v mzdovom programe niekde zaškrtnúť, že je pracovník zúčastnený v 2. pilieri SDS (ak Ti to program umožňuje) a to je všetko. Potom keď budeš tlačiť výplatné pásky malo by byť na nich uvedené pri starobnom sporení, že sa skladá z týchto "položiek": SP 5% + SDS 9%.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.