Zavrieť

Porady

danovo uznany naklad

Dobry den,

pred nedavnom som otvorila temu Chyba v uctovani. Islo o situaciu, ze som behom roka zaplatila asi 4 faktury omylomzo sukromneho uctu namiesto podnikatelskeho.

Postup ste mi poradili. Mam si "vratit peniaze". Ja som to urobila nasledovne, kedze som si to nestihla vratit hned po uvedomeni chyby, tak som si dodatocne k tomu datumu vypisala VP doklady na moje meno a v danych sumach{aby mi peniaze odisli z ucta}.

Mam vsak k tomu dodatocnu otazku, su tieto vydavky danovo uznane, kedze sa tykali priamo uctovnictva.
Poradila mi totiz jedna danovnicka, ze nemam narok si tieto vydavky uplatnit, a to len preto, ze som ich zaplatila zo sukromneho uctu.
Myslite si to aj vy? {lebo ja nie :-) }

Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak súkromný účet je na Tvoje meno, tak je to pre mňa novinka že si nemôžeš uplatniť výdavok.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    ak bol výdavok vynaložený za účelom dosiahnutia, zabezpečenia a udržania príjmov a ak bol zaúčtovaný v účtovníctve alebo zaevidovaný v evidencii je to daňový výdavok bez ohľadu na to, či bol uhrádzaný zo súkromného, podnikateľského účtu alebo v hotovosti, pretože spĺňa podmienky daňového výdavku podľa zákona o dani z príjmu; nie každý daňový subjekt - podnikateľ - musí mať podnikateľský účet a ak bol výdavok vynaložený zo súkromného účtu na podnikateľské účely, bol teda vynaložený za účelom dosiahnutia, udržania a zabezpečenia príjmov;

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    Majiteľ firmy si kúpil koženku aktovku do práce. Ako ju máme zaúčtovať ?
    Do réžie ? Máme nárok na odpočet DPH ?
    Prosím, poraďte nám. Vďaka.

    mgm je offline (nepripojený) mgm

    živnostník mgm
    Dala by som to ako DIM do materiálu, zapísala by som to na kartu DIM a osobnú kartu

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    mgm
    Dala by som to ako DIM do materiálu, zapísala by som to na kartu DIM a osobnú kartu
    Takže DPH si môžem odrátať, však ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ježko
    Takže DPH si môžem odrátať, však ?
    Ak doklad splňa podmienky zákona o dph, tak áno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.