Zavrieť

Porady

Dočasné pridelenie - § 58 ZP

Prosím, veľmi súrne by som potrebovala vzor zmluvy o dočasnom pridelení zamestnancov medzi zamestnávateľmi. Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Abdul je offline (nepripojený) Abdul

    Abdul
    Dakujem pekne.
    No ja potrebujem dohodu medzi zamestnávateľmi - medzi dočasným zamestnávateľom a zamestnávateľom , s ktorým má zamestnanec, ktorý bude dočasne pridelený, uzatvorenú pracovnú zmluvu.
    Moc by ste mi pomohli.

    marek32 je offline (nepripojený) marek32

    marek32
    Osoba má s agentúrou na základe § 226 ZP uzatvorenú dohodu o vykonaní práce.
    Agentura nasledne uzatvorila s touto osobou podľa § 58 ZP - dohodu o dočasnom pridelení k inému zamestnávateľovi.

    Otázka znie: Možno osobu vykonávajúcu prácu na základe dohody o vykonaní práce dočasne prideliť k inému zamestnávateľovi podľa § 58 ZP ? (nemala by byť medzi zamestnancom a agentúrou uzatvorená pracovná zmluva a až potom zamestnanca dočasne prideliť k inému zamestnávateľovi ?)

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    marek32 Pozri príspevok
    Osoba má s agentúrou na základe § 226 ZP uzatvorenú dohodu o vykonaní práce.
    Agentura nasledne uzatvorila s touto osobou podľa § 58 ZP - dohodu o dočasnom pridelení k inému zamestnávateľovi.

    Otázka znie: Možno osobu vykonávajúcu prácu na základe dohody o vykonaní práce dočasne prideliť k inému zamestnávateľovi podľa § 58 ZP ? (nemala by byť medzi zamestnancom a agentúrou uzatvorená pracovná zmluva a až potom zamestnanca dočasne prideliť k inému zamestnávateľovi ?)
    My to robime formou objednavky. Spolocnost, ktora chce mat docasne pridelenych dohodarov nam posle objednavku a na zaklade nej ich my zamestname na dohodu o vykonani prace. Toto nema nic s § 58 Zakonnika prace.

    marek32 je offline (nepripojený) marek32

    marek32
    Osoba je zamestnana v agenture na dohodu. To je v poriadku.
    Ale nasledne ta osoba ma doklad z agentury, ze podla § 58 ZP tuto osobu prideluju k inemu zamestavatelovi.

    Ak by agentura postupovala tak, ako ste uviedli, tak by to bolo v poriadku.

    Daniela37 je offline (nepripojený) Daniela37

    Daniela37
    Ahoj Fialka, chcem ta velmi pekne poprosit ci mi nahodou nevies pomoct. Zalozila som si pracovnu agenturu a odberatelia pozaduju odomna cenovu ponuka. Neviem si stym rady.Neviem co vsetko by taka ponuka mala obsahovat, ako by mala vyzerat.Velmi ta prosim o rada. Vopred moc dakujem
    Daniela

    Daniela37 je offline (nepripojený) Daniela37

    Daniela37
    Mozes mi prosim ta napisat, ze preco nemoze zamestnavat ADZ na dohody? Nikde som sa o takom dacom nedocitala.Dakujem

    Martina12345 je offline (nepripojený) Martina12345

    Martina12345
    ADZ môže zamestnávať iba na pracovnú zmluvu. Informuj sa na úrade práce v okrese ktorom máte firmu.

    Daniela37 je offline (nepripojený) Daniela37

    Daniela37
    Dakujem za radu uz som si to aj preverila. Vcera som bola na skoleni Zakonnika prace a rozviedli sme trosku tuto temu. A fakt je taky ako si uz napisala. Este raz dakujem.
    Daniela
    fialka m Pozri príspevok
    ahoj, najdes v prilohe :-)
    pekny den
    mozem vas poprosit poslat zmluva alebo dohodu o docasnom prideleni.

    pripadne je moznost ak je uz podpisana zmluva riesit to cez nejaky dodatok????

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    Zdravím všetkých poraďákov. Túto tému som si prezrela aj asi všetky súviasiace, ale nenašla som nič aktuálne. Neviem či sa niečo zmenilo. Zamestnávateľ v SR chce dočasne prideliť zamestnancov do ČR. Platí stále, že mzdy fakturovať s DPH? A ako s cestovnými náhradami? Možno hlúpa otázka. Majú sa použiť sadzby pre SR alebo pre zahranič. cestu do ČR? Práve tomuto sa chce zamestnávateľ v SR vyhnúť. A tej ADZ som vôbec nerozumela. Potrebujem povolenie aj keď sa jedná len o jednorazovú službu? Ďakujem za všetky názory.

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    katka s. Pozri príspevok
    Zdravím všetkých poraďákov. Túto tému som si prezrela aj asi všetky súviasiace, ale nenašla som nič aktuálne. Neviem či sa niečo zmenilo. Zamestnávateľ v SR chce dočasne prideliť zamestnancov do ČR. Platí stále, že mzdy fakturovať s DPH? A ako s cestovnými náhradami? Možno hlúpa otázka. Majú sa použiť sadzby pre SR alebo pre zahranič. cestu do ČR? Práve tomuto sa chce zamestnávateľ v SR vyhnúť. A tej ADZ som vôbec nerozumela. Potrebujem povolenie aj keď sa jedná len o jednorazovú službu? Ďakujem za všetky názory.

    Nikto aktuálne nevie? Prosím o radu.

    jozi49 je offline (nepripojený) jozi49

    jozi49
    Martina12345 Pozri príspevok
    Agentúra dočasného zamestnávania-ADZ nemôže zamestnávať ľudí na dohody !!!
    Prečo nemôže ADZ zamestnávať ľudí na dohody? Kto môže? Iba normálny zamestnávateľ? Dá sa to nejako vyriešiť? Prideliť zamestnancov môže iba ADZ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.