Zavrieť

Porady

pobocka v zahranici

Zdravim,
Poradi mi niekto, kto ma skusenosti s prevadzkovanim pobociek v zahranici?
Zacinam podnikat, mam dobre kontakty v zahranici, ale zatial ziadne skusenosti s podnikanim.
Chcem sa orientovat hlavne na pobaltske krajiny.
Moje otazky:
Sidlo spolocnosti (s.r.o.) bude na Slovensku. Pobocku chcem zalozit v Litve(zatial).
1. akym sposobom sa registruje pobocka v krajine, ktora je clenom EU?

2. ako je to s odvadzanim dani pravnickej osoby(s.r.o.) z cinnosti v zahranici? Plati sa na Slovensku, kde je sidlo, alebo v danej krajine kde je pobocka?

3. ako je to s uctovnictvom. Robi sa paralelne aj na Slovensku aj v zahranici kde mam pobocku, alebo len na Slovensku?

Tieto zalezitosti samozrejme nastudujem, ale ak mate prakticke skusenosti prosim poradte, ulahci mi to pracu . Pripadne poradte web, zakony, vyhlasky ktore pojednavaju o tejto problematike(fungovanie pobocky v zahranici v ramci EU)

Na tuto stranku som narazil len nedavno, je vazne super!!! Hlavne pre zacinajucich podnikatelov! Prakticke rady z realneho zivota su na nezaplatenie .

Za akekolvek info vopred dakujem!!! ... kazdy predsa raz zacinal .

Vsetko dobre....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ahoj osobne sa rovnako zaujimam o podobnu problematiku, na otazku podobneho charaktru mi bolo odpovedane.
    ....
    .... S pobockami by som to neprehanal. Väcsinou sa to len vsetko skomplikuje, hoci su urcite aj pripady, ked sa to oplati. Pri otvarani pobocky su dolezite hlavne zakony krajiny, v ktorej sa pobocka otvara, cize napr. ceske, kedze existuju rozne druhy pobociek, na ktore sa vztahuju potom rozne danove a ine zakony. Ja poznam situaciu v Nemecku a aspon tu je to take komplikovane, ze je jednoduchsie ak sa zamestnas u (svojej alebo kamaratovej ) slovenskej sro-cky ako jej reprezentant pre krajinu x, tato ti posiela z SK nejaky plat, ktory zdanis na konci roka a tym sa vyhnes vsetkej tej byrokracii.
    .....
    tak vela stastia

    vokasova je offline (nepripojený) vokasova

    Mlada a nevedoma :-) vokasova
    Ahoj,

    vi nekdo, jak zalozit organizacni slozku/pobocku v SR?
    Mam s.r.o. a chtela bych zridit jeji pobocku na Slovensku, ale nevim, jake vsechny doklady musim dolozit, a ktery formular vyplnit.
    Na Soudu mi rekli .....

    Na to, resit to pres pravnika, zatim moc nemam :-(

    Diky,

    Petra

    Helenah je offline (nepripojený) Helenah

    Helenah
    Záleží od toho o čo by išlo.V daňových zákonach sa hovorí o tzv. zriadení prevádzkárne a tá v plnom rozsahu podlieha zákonom SR a musí byť zaregistrovaná o.i. aj na DÚ a samozrejme sa riadi slovenskými zákonmi /účtovníctvo, dane atď./

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.