Zavrieť

Porady

predaj MV medzi manzelmi

potrebovala by som radu, ci je ok, ak manzel, ktory pocas roka skoncil podnikanie, mi na podnikanie uz ako sukromna osoba preda nakladne auto za zostatkovu hodnotu.
nebudu mat danovaci s tym problem?

vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Automobil bol v čase ukončenia živnosti preradený do osobného užívania. Pokiaľ nemáte vysporiadané bezpodielové spoluvlastníctvo, auto je majetkom oboch. Nevidím dôvod uskutočňovať predaj medzi manželmi.
    Monika Kováčová
    galmar
    ...mi na podnikanie uz ako sukromna osoba preda nakladne auto za zostatkovu hodnotu.
    Ak súkromná osoba niečo predáva nemôžeme hovoriť o zostatkovej hodnote.
    A o tom BSM je to pravda, automobil je majetkom oboch.

    galmar je offline (nepripojený) galmar

    galmar
    takze staci uz len urobit prepis na dopr.inspektorate z manzela na manzelkinu firmu?

    a kym nebude urobeny prepis tak mozem uctovat nahrady-za pouzivanie sukr.automobliu na podnikanie,ze?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    galmar
    takze staci uz len urobit prepis na dopr.inspektorate z manzela na manzelkinu firmu?

    a kym nebude urobeny prepis tak mozem uctovat nahrady-za pouzivanie sukr.automobliu na podnikanie,ze?
    Podľa § 148a ObčZ stačí ak sa napíše súhlas manžela na použitie auta v bezpodielovom spoluvlastníctve na podnikanie manželky. Rozhodnutie jedného z manželov o tom, že bude podnikať, v rámci ktorého bude používať automobil v BPSV sa bezprostredne dotýka práv a povinností druhého manžela. Nie je podstatné akou formou bude manželka podnikať. Ona si ho buď vloží do podnikania, alebo nie. Podľa toho si bude uplatňovať výdavky.

    galmar je offline (nepripojený) galmar

    galmar
    ak si chcem toto nakladne auto teda vlozit do podnikania, v akej hodnote ho mam vlozit?
    je mozne ho vlozit v zostatkovej hodnote aka bola pri vyradeni pri ukonceni podnikania manzela a potom odpisovat?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    galmar
    ak si chcem toto nakladne auto teda vlozit do podnikania, v akej hodnote ho mam vlozit?
    je mozne ho vlozit v zostatkovej hodnote aka bola pri vyradeni pri ukonceni podnikania manzela a potom odpisovat?
    Áno. V odpisovaní by som pokračovala ako v ďalších rokoch. Napr. ak bolo auto odpisované 3 roky u manžela, u manželky sa bude odpisovať už len rok.

    predaj MV medzi manzelmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.