Zavrieť

Porady

VZ

Som začiatočník v mzdovej oblasti, chcem Vás poprosiť o prekontrolovanie. Predbežne som spravila výpočet mzdy zamestnankyne, ktorá nastúpila 13.11.2006, od 10.12. pravdepodobne do konca roku bude na PN.
Odpracovala 6 dní, 45 hod. jej základná mes. mzda je 2626,-, príplatky za So 203,-, nočné 338,-, smenn. 370 = spolu hrubá mzda 3537,- ( to je VZ, z tohoto pôjdui odvody)
Náhrada mi vyšla 1 958,- ( priemer 425,61), čistý príjem 5 018,- Sk
Sum.
1. v tomto prípade nemá nárok na daň bonus !
2. Do hlásenia pre SP - bod 10 - VZ, z kt. by sa platilo poistné...... uvediem 3 537,- alebo hrubú mzdu ktorú mala za november ?
Veľká vďaka !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IL342 je offline (nepripojený) IL342

    IL342
    Na bonus nemá nárok /podmienkou je 1/2 min. mzdy/, ale do bodu 10 sa píše iba pravdepodobný VZ, a to nie je uvedený prípad. VZ z 11/06 sa vpíše do tabulky č. 9.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    raya1 - mne sú niektoré údaje nie moc jasné. Pracovala od 13.11.2006 má tam aj nočnú aj sobotu a za celý ten čas iba 6 dní po 7,5 hodiny???
    Nechcem dávať zmätočné rady ako v téme o "Dovolenka a PN " kde sme dokonca tri dali nesprávnu odpoveď ,len pre nedostatok informácií.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    raya1
    Som začiatočník v mzdovej oblasti, chcem Vás poprosiť o prekontrolovanie. Predbežne som spravila výpočet mzdy zamestnankyne, ktorá nastúpila 13.11.2006, od 10.12. pravdepodobne do konca roku bude na PN.
    Odpracovala 6 dní, 45 hod. jej základná mes. mzda je 2626,-, príplatky za So 203,-, nočné 338,-, smenn. 370 = spolu hrubá mzda 3537,- ( to je VZ, z tohoto pôjdui odvody)
    Náhrada mi vyšla 1 958,- ( priemer 425,61), čistý príjem 5 018,- Sk ??????
    Sum.Náhrada za čo? Upresni.
    1. v tomto prípade nemá nárok na daň bonus !
    2. Do hlásenia pre SP - bod 10 - VZ, z kt. by sa platilo poistné...... uvediem 3 537,- alebo hrubú mzdu ktorú mala za november ?
    Veľká vďaka !
    Celý výpočet je akýsi .........no neviem.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    raya1
    Som začiatočník v mzdovej oblasti, chcem Vás poprosiť o prekontrolovanie. Predbežne som spravila výpočet mzdy zamestnankyne, ktorá nastúpila 13.11.2006, od 10.12. pravdepodobne do konca roku bude na PN.
    Odpracovala 6 dní, 45 hod. jej základná mes. mzda je 2626,-, príplatky za So 203,-, nočné 338,-, smenn. 370 = spolu hrubá mzda 3537,- ( to je VZ, z tohoto pôjdui odvody)
    Náhrada mi vyšla 1 958,- ( priemer 425,61), čistý príjem 5 018,- Sk
    Sum.
    1. v tomto prípade nemá nárok na daň bonus !
    2. Do hlásenia pre SP - bod 10 - VZ, z kt. by sa platilo poistné...... uvediem 3 537,- alebo hrubú mzdu ktorú mala za november ?
    Veľká vďaka !
    raya1 mne celý ten výpočet akosi nesedí.

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Ona pracovala takto :
    2 ého sobota= 12 nočná, 5eho utorok= 12, 6eho streda= 7,5 , 7 eho piatok= 12 nočná
    spolu :43,5 hod.
    Pri tom predbežnom výpočte tej mzdy to zrejme program prepočítal na pracovné dni do toho 10, kedy začala PN, lebo mi vyhodil 6 odprac. dní a 45 hod.


    Ja odpíšem výplatnú pásku :
    mesačný plat : 9190
    príplatok za smennosť : 370
    poč. odprac. hodín : 45
    poč. hod. v So a Ne : 12
    poč. hod. nočný prípl. 24
    dni náhrada príjmu : 10
    dniPN : 12
    zákl. mes. mzda 2626
    prípl. za so 203, nočný 338, za smennosť 370
    hrubá mzda : 3537
    náhrada príjmu 1958
    poistenie : 142, 50, 142, 107, 36, 477
    čistý príjem : 5018,- Sk

    ak to bude stačiť ?
    Naposledy upravil raya1 : 19.12.06 at 12:37 Dôvod: upresnenie

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Tak po poriadku:
    Ty potrebuješ dať do SP "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely..........." áno?
    V mesiaci november si mala spracovanú mzdu,takže vo výkaze v r.9 k mesiacu november napíšeš sumu VZ a v r.10 nevypisuješ nič.
    K výkazu priložíš Potvrdenie o dočasnej PN , kópiu si nechaj povrdiť a máš to. Výplatu za december rieš až po uplynutí mesiaca. Do 31.12.2006 sa môže udiať ešte všeličo.
    Naposledy upravil Melnick : 19.12.06 at 12:56

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Ja som dnes už asi ........., ja mám tlačivo : Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely nároku na nemocenskú dávku, v bode 8 chcú dátum zákl. alebo civilnej služby ?
    * Ale ak by si mala čas mi pozrieť aj ten výpočet, budem veľmi rada !

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    raya1
    Ja som dnes už asi ........., ja mám tlačivo : Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely nároku na nemocenskú dávku, v bode 8 chcú dátum zákl. alebo civilnej služby ?
    * Ale ak by si mala čas mi pozrieť aj ten výpočet, budem veľmi rada !
    Máš ho dobré tam sa vsúval bod 4 tuším o preukaze EU a preto sú riadky posunuté .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.