Zavrieť

Porady

r.2006 - neupravená nezdaniteľná čast

Prosím poradáci, teraz na konci roka /chacha/ som zistila, že som si v mzdách neupravila základnú nezdaniteľnú čast zo 7328 na 7568, teda musím poopravovať výplaty za 11 mesiacov, doplatiť zamestnancovi mzdu a opravit prehľady. Myslíte, že dostanem od DU za toto pokutu, ked podám opravné prehľady?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Nie nedostaneš za to pokutu. Ale ja by som to vysporiadala v ročnom zúčtovaní. Určite by som neprerábala mzdy za 11 mesiacov.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    Teraz som zistila, že to mám zle len od osmeho mesiaca, bola som si istá, že som si to na začiatku roka 2006 upravovala, takže neviem ako sa mi to v tom osmom mesiaci stalo, ale nevšimla som si to. A prosím ťa, ako to opravíš v ročnom zúčtovaní?
    Ď.
    Monika Kováčová
    Uvediem správnu výšku nezdaniteľnej časti : 90816 výjde ti preplatok na dani a ten doplatíš klasicky v mzde.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    lydinka
    Teraz som zistila, že to mám zle len od osmeho mesiaca, bola som si istá, že som si to na začiatku roka 2006 upravovala, takže neviem ako sa mi to v tom osmom mesiaci stalo, ale nevšimla som si to. A prosím ťa, ako to opravíš v ročnom zúčtovaní?
    Ď.
    Tak, že mu uplatníš nezdaniteľnú čiastku, pripadajúcu na celý rok, t.j. 90.816,-- Sk.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    A ak si mala nízku hrubú mzdu, tak Ti možno ani preplatok nevyjde. Odvádzala si mesačné preddavky?
    Monika Kováčová
    ekopo
    A ak si mala nízku hrubú mzdu, tak Ti možno ani preplatok nevyjde. Odvádzala si mesačné preddavky?
    Pravdepodobne áno, keď chce opravovať 1/4 prehľady...

    r.2006 - neupravená nezdaniteľná čast

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.