Zavrieť

Porady

realitka

viete mi prosim poradit co by som vsetko potreboval na realitku...??mam u aj s.r.o.....dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Predchádzajúci link nefunguje, skúsim ešte raz takto: [SEARCH]realitná[/SEARCH]

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Nie som si isty, ale mam dojem, ze uz asi dva roky je udelenie takejto zivnosti viazane na ukoncenu vysoku skolu stavebnu alebo pravo. Aspon sa o tom diskutovalo v mediach, ze to tak ma byt - ci to nakoniec preslo neviem.

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    misomiso
    Nie som si isty, ale mam dojem, ze uz asi dva roky je udelenie takejto zivnosti viazane na ukoncenu vysoku skolu stavebnu alebo pravo. Aspon sa o tom diskutovalo v mediach, ze to tak ma byt - ci to nakoniec preslo neviem.
    Činnosť realitných kancelárii je viazaná na VŠ vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru. A platí to stále...

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    Dovolím si upresniť, obaja máte čiastočne pravdu.
    Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť) - tak sa tá činnosť volá - je viazaná živnosť, vyžaduje sa VŠ vzdelanie ekonomického, právnického alebo stavebného smeru alebo SŠ vzdelanie s maturitou a 5-ročná prax v odbore.
    A to je len začiatok.

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    Aby som sa vrátil k pôvodnej otázke - táto je položená príliš obšírne. To by sme mohli začať pri tvojej s.r.o. a pokračovať cez potrebu priestorov, PC, kanc.potrieb, telefónu, auta, zmlúv, skúseností, .... neviem kde by sme skončili. Ale o to ti asi nešlo. Takže upresni, čo všetko ťa zaujíma, len tak získaš konkrétne odpovede.
    Ale pre začiatok, máš vyriešenú tú vyššie popisovanú činnosť vo svojej s.r.o.? Spĺňaš uvedené kritériá? Ak nie, dá sa to riešiť. Najskôr musíš mať oprávnenie na takéto podnikanie, potom sa to môže vyvíjať ďalej.
    A ešte ma zaujíma - tento podnikateľský zámer vznikol z tvojej predchádzajúcej praxe? Bol si napr. zamestnaný v realitke, máš s tým skúsenosti? Alebo si začiatočník a láka ťa "atraktivita" tejto činnosti. Nevyzvedám (alebo vyzvedám? ), pýtam sa len preto, aby som sa nerozpisoval o veciach, ktoré sú ti jasné a aby sme sa k niečomu dopracovali.
    Takže: upresni - poradíme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.