Zavrieť

Porady

Vzorky a zmetky

Ahojte poraďáci chcem Vás poprosiť o radu, rozbiehame výrobu a neviem ako zaúčtovať výrobky, ktoré boli dané odbereteľom ako vzorky - na výrobku je aj obchodné meno a ďalej ako zaúčtovať zmetky pri výrobe.
Vopred veľká vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    MartinkoK
    Ahojte poraďáci chcem Vás poprosiť o radu, rozbiehame výrobu a neviem ako zaúčtovať výrobky, ktoré boli dané odbereteľom ako vzorky - na výrobku je aj obchodné meno a ďalej ako zaúčtovať zmetky pri výrobe.
    Vopred veľká vďaka

    NAOZAJ MI NIKTO NEVIE PORADIŤ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vzorky - ak ich vyskladnuješ ako výrobky tak 613/123
    zmetky vôbec neberieš na sklad výrobkov... je to len v oper. evidencii pri výrobe, takže neviem, o čom chceš účtovať. Ak to považuješ za škodu... ale to hádam nie, a ak, tak môžeš uvažovať o norme takýchto zmetkov.

    Calinka je offline (nepripojený) Calinka

    Calinka
    čím musí byť podložený výdaj vzoriek z výrobkov?? Máme obchodných zástupcov, ktorý ich rozdávajú pri prezentácii zákazníkom, alebo ich rozdávame na výstavách a pod. Na základe čoho túto spotrebu účtovať? Napadá ma výdajka, ale stačí to? A čo s množstvom? Je niečim limitované?
    Poraďte prosííííííííím

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Tiež premýšľam nad nasledovným problémom a prosím o Vaše názory:
    Spoločnosť pre svoju budúcu činnosť doviezla rôzne vzorky celkovo za 54.000,- Sk, ale cena každého 1 ks je pod 500,- Sk. Zaúčtovala som to na účet 501/AU obch. vzorky. Spoločnosť svoju činnosť ešte len rozbieha, v r.2007 nemala žiadne výnosy. Značnú časť vzoriek má ešte na sklade ...považujú sa aj takéto vzorky za zásoby a ku koncu roku je nutné ich preúčtovať na sklad, alebo zostávajú v nákladoch v roku ich obstarania?

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    ... posúvam ... prosím Vás, vyjadrí niekto svoj názor ?... môžem považovať takéto obchodné vzorky za tovar a teda preúčtovať v rámci inventúry na sklad????
    Stále ma totiž mýli definícia: TOVAR = výrobok určený na predaj ... alebo že by som tie vzorky naozaj predávala, ale za nulovú hodnotu??? a problém mám poriešený ... tak kto sa pridá ???

    Bebak76 je offline (nepripojený) Bebak76

    Bebak76
    Dobry den poradaci, nasa firma kupila obchodnu vzorku 5000 EUR/ks.Mam k tomu zmluvu o obchodnej spolupraci s firmou, od ktorej sme to kupili a tiez na fakture je to deklarovane ako obchodna vzorka. Uctujem v jednoduchom uctovnictve a nie je mi jasne ako s takouto "drahou"vzorkou nalozit, kedze netusim, ci vobec niekedy budeme s takymto tovarom obchodovat..Zatial vsak plany su. Mam to zauctovat jednorazovo do vydavkov ovpl.ZD normalne ako obchodnu vzorku a uplatnit si z toho aj DPH ? Ohladom obchodnych vzoriek som nic na nete nenasla, ani na porade. Tak, ak niekto nieco vie, prosim o radu...Dakujem Vam velmi pekne. B.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.