Zavrieť

Porady

FA za hotové/ KPZ

Prosím, o radu dostal sa mi do rúk doklad: FA za hotové/ Kúpna zmluva. Mám tento doklad evidovať v knihe došlých FA? k tomu mám doklad o zaplatení - VPD aj s DPH. Vzhľadovo skôr pripomína kúpnu zmluvu, ale zároveň má náležitosti, ktoré má obsahovať fa. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    máš tam aj dátum splatnosti? Ak nie, potom by som sa riadila ako formou predaja v hotovosti priamo cez pokladňu.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    denisadam
    Prosím, o radu dostal sa mi do rúk doklad: FA za hotové/ Kúpna zmluva. Mám tento doklad evidovať v knihe došlých FA? k tomu mám doklad o zaplatení - VPD aj s DPH. Vzhľadovo skôr pripomína kúpnu zmluvu, ale zároveň má náležitosti, ktoré má obsahovať fa. ďakujem
    Pokiaľ má tento doklad náležitosti faktúry, zapísala by som ho do knihy došlých faktúr. Žiaden predpis neurčuje formu /vzhľad /faktúry.

    denisadam je offline (nepripojený) denisadam

    denisadam
    lenkak
    máš tam aj dátum splatnosti? Ak nie, potom by som sa riadila ako formou predaja v hotovosti priamo cez pokladňu.
    dátum splatnosti tam nie je, mám to riešiť len cez pokladňu? KPZ mám len od neplatcov DPH od platcov mám vždy FA asi preto ma to mýli. Ďakujem za radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.