Zavrieť

Porady

FA za tovar z ČR

Ahoj poradáci, prosím vás, vie mi niekto poradiť?
Prišla mi faktúra z ČR za tovar, je vystavená bez DPH, vyplatená v slovenských korunách na dobierku, fa je vystavená na 4575 českých, nič tam nie je prepočítavané, len dobierka bola vyplatená v slov. korunách - 5875 sk.
Som platcom DPH, prosím poradte ako správne to účtovať v JU.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    lydinka
    Ahoj poradáci, prosím vás, vie mi niekto poradiť?
    Prišla mi faktúra z ČR za tovar, je vystavená bez DPH, vyplatená v slovenských korunách na dobierku, fa je vystavená na 4575 českých, nič tam nie je prepočítavané, len dobierka bola vyplatená v slov. korunách - 5875 sk.
    Som platcom DPH, prosím poradte ako správne to účtovať v JU.
    Ďakujem
    Tak ako prvé si musíš overiť či je platcom DPH dodávateľ z Čiech /musí mať pridelené IC DPH v ČR/ potom fakúru prepočítaš kurzom vystavenia fakúry krát 19% DPH /samozdanenie/- (predpokladám keď je to dobierka že tovar máš)- toto použiješ v DP DPH.
    Do knihy záväzkov. Suma v CZK prepočítana dňom zaradenia do evidencie
    Samotné účtovanie V PD: Sumu v CZK na faktúre prepočítaš kurzom dňa uhrady
    Rozdiel medzi sumou v SK v knihe záväzkov a v PD je kurzový rozdiel ale o tom v JU neučtuješ.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    Ano, su platcami DPH a aj moj klient je platcom dph, akurat že už je to asi prepočítané, pretože na fakture je suma okolo 4ooo, /neviem presne/, ale na dobierkovom listku už platila vyše 5OOO.

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    lydinka
    Ano, su platcami DPH a aj moj klient je platcom dph, akurat že už je to asi prepočítané, pretože na fakture je suma okolo 4ooo, /neviem presne/, ale na dobierkovom listku už platila vyše 5OOO.
    Myslím že pošta ti mala dať také nejaké potvrdenie kde je uvedený aj kurz akým to prepočítala /aspoň u nás na pošte to vypisujú/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.