Zavrieť

Porady

vydavkovy doklad na 2 osoby

Mozno je naivne co sa chcem spytat ale neviem ako na to.
Mam zmluvu o prenajme nehnutelnosti. Mam zaplatit rocne najomne manzelskemu paru 40.000 Sk. Oni si dali do zmluvy, ze sa vyplatene najomne rozdeli rovnakym dielom medzi nich.
Ako mam vyplatit to najomne ? Kazdemu po 20.000 extra na vydavkovy blok pre kazdeho zvlast alebo 40.000 na jeden vydavkovy blok a uvediem na nom oboch manzelov.
Asi by som to cele nemal platit len jednemu z nich. Mozem na jednom vydavkovom bloku uviest aj dve osoby ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Záleží od formulácie v zmluve. Ak je to tak, ako píšeš, že zaplatené nájomné si budú deliť medzi sebou rovnakým dielom, kľudne napíš "Vyplatené komu: manželia XY". a daj sumu 40.000.- Sk.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gard
    Mozno je naivne co sa chcem spytat ale neviem ako na to.
    Mam zmluvu o prenajme nehnutelnosti. Mam zaplatit rocne najomne manzelskemu paru 40.000 Sk. Oni si dali do zmluvy, ze sa vyplatene najomne rozdeli rovnakym dielom medzi nich.
    Ako mam vyplatit to najomne ? Kazdemu po 20.000 extra na vydavkovy blok pre kazdeho zvlast alebo 40.000 na jeden vydavkovy blok a uvediem na nom oboch manzelov.
    Asi by som to cele nemal platit len jednemu z nich. Mozem na jednom vydavkovom bloku uviest aj dve osoby ?
    Ak je zmluva na manželov, dala by som jeden VPD a uviedla by som manželia XY.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Gard
    Mozno je naivne co sa chcem spytat ale neviem ako na to.
    Mam zmluvu o prenajme nehnutelnosti. Mam zaplatit rocne najomne manzelskemu paru 40.000 Sk. Oni si dali do zmluvy, ze sa vyplatene najomne rozdeli rovnakym dielom medzi nich.
    Ako mam vyplatit to najomne ? Kazdemu po 20.000 extra na vydavkovy blok pre kazdeho zvlast alebo 40.000 na jeden vydavkovy blok a uvediem na nom oboch manzelov.
    Asi by som to cele nemal platit len jednemu z nich. Mozem na jednom vydavkovom bloku uviest aj dve osoby ?
    Ja by som vyplatila nájomné tomu, s kým mám uzavretú zmluvu. Zmluva je uzavretá medzi Vami a niektorým z manželov. To, že oni si dali do zmluvy, že sa nájomné rozdelí rovnakým dielom, je podľa mňa ich záležitosť, ako sa vysporiadajú so zdaňovaním tohto príjmu.

    Gard je offline (nepripojený) Gard

    Gard
    Jedna sa o to, ze manzelia vlastnia nehnutelnost pomerom 1:1 a obaja ju aj prenajimaju rovnakym dielom. Pri vyplateni najmu sa im jedna aj o to, ze podla zakona o Dani z prijmov su prijmy do 5 x ziv. minima oslobodene od zdanenia. Do tohoto patri aj napr. prenajom nehnutelnosti. Teda kazdy z nich dostane po 20.000 a ani jeden z nich to nezdani. Keby to dostal len jeden, musel by to uz zdanit.
    Vyplatim to teda, ako mi radite na jeden vydavkovy so sumou 40.000 a uvediem 'Manzelia XY' a podpisu sa obaja, ze peniaze prevzali.

    ekovm je offline (nepripojený) ekovm

    ekovm
    A aké výdavky uplatňujem, Keď to je spolu so ZČ? Náklady na prevádzku miestnosti podľa Zmluvy o nájme mi s.r.o. prepláca na základe faktúr, ktoré poskztujem ako podklady pre výpočet príslušnej časti nákladov.
    Naposledy upravil ekovm : 30.01.07 at 08:46

    vydavkovy doklad na 2 osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.