Zavrieť

Porady

cestná daň

ahojteprosim moze mi niekto pomoct v otazke cestnej dane? som v mojom prvom zamestnani asi mesiac a uz sa to na mna rúti. takze minuleho roku sme zaplatili cestnu dan za nase firemne auto, avsak v septembri doslo k dopravnej nehode, ktora nase auto uplne vyradila z prevadzky .
co teraz? je potrebne napisat nejakú ziadost na danovy urad o vratenie casti dane?? co by ste mi prosim poradili?? dakujem :p
jeny9999
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jeny9999
    ahojteprosim moze mi niekto pomoct v otazke cestnej dane? som v mojom prvom zamestnani asi mesiac a uz sa to na mna rúti. takze minuleho roku sme zaplatili cestnu dan za nase firemne auto, avsak v septembri doslo k dopravnej nehode, ktora nase auto uplne vyradila z prevadzky .
    co teraz? je potrebne napisat nejakú ziadost na danovy urad o vratenie casti dane?? co by ste mi prosim poradili?? dakujem :p
    jeny9999
    1. Nie Cestná daň, ale daň z Motorových vozidiel.
    2. Bolo potrebné v minulom roku, ak ste MV vyradili z používania, oznámiť zmenu v dani z MV a požiadať o vrátenie pomernej časti zaplatenie dane .
    Naposledy upravil Tweety : 03.01.07 at 08:09

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Tweety
    1. Nie Cestná daň, ale daň z Motorových vozidiel.
    2. Bolo potrebné v minulom roku, ak ste MV vyradili z používania, oznámiť zmenu v dani z príjmu a požiadať o vrátenie pomernej časti zaplatenie dane .
    2.opravujem-v dani z motorových vozidiel.

    d0d0 je offline (nepripojený) d0d0

    d0d0
    Prorím vás, keď sa teraz v r. 2007 mení sadzba dane z MV, je treba podať aj nové DP ? Pretože v už podaných DP je uvedená iná suma, než ktorú teraz uhradíme.
    ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tinaM
    2.opravujem-v dani z motorových vozidiel.
    Ďakujem za upozornenie, už som opravila,jasné, že daň z MV.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    d0d0
    Prorím vás, keď sa teraz v r. 2007 mení sadzba dane z MV, je treba podať aj nové DP ? Pretože v už podaných DP je uvedená iná suma, než ktorú teraz uhradíme.
    ďakujem
    Netreba podať nové.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    d0d0
    Prorím vás, keď sa teraz v r. 2007 mení sadzba dane z MV, je treba podať aj nové DP ? Pretože v už podaných DP je uvedená iná suma, než ktorú teraz uhradíme.
    ďakujem
    Ak v DP nenastala zmena oproti roku 2006, nie je potrebné podávať na rok 2007 nové, jednoducho len daň zaplatiť a litera zákona je splnená.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    jeny9999
    ahojteprosim moze mi niekto pomoct v otazke cestnej dane? som v mojom prvom zamestnani asi mesiac a uz sa to na mna rúti. takze minuleho roku sme zaplatili cestnu dan za nase firemne auto, avsak v septembri doslo k dopravnej nehode, ktora nase auto uplne vyradila z prevadzky .
    co teraz? je potrebne napisat nejakú ziadost na danovy urad o vratenie casti dane?? co by ste mi prosim poradili?? dakujem :p
    jeny9999
    Treba urobiť dodatočné DP ; výsledok bude preplatok na dani a tento si vyžiadate listom od DÚ.

    marco04 je offline (nepripojený) marco04

    marco04
    Ak som v r. 2006 zaplatila cestnú daň, ale v r. 2007 nebudem používať toto vozidlo(vozidlo živnostníka nezaradené v majetku) musím podať nejakú žiadosť na DU alebo len nezaplatiť daň.?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    marco04
    Ak som v r. 2006 zaplatila cestnú daň, ale v r. 2007 nebudem používať toto vozidlo(vozidlo živnostníka nezaradené v majetku) musím podať nejakú žiadosť na DU alebo len nezaplatiť daň.?
    Do 15. dní oznámiť DÚ, že nebudete vozidlo používať na podnikanie.

    grinch je offline (nepripojený) grinch

    grinch
    Dobrý deň. Ja ešte k tejto téme: Ak konatel=spoločník jednoosobovej s.r.o. zapožičia svoj automobil do firmy, kto zaplati dan z MV? Podľa zmluvy bude s.r.o. niesť všetky náklady na prev. vozidla. Ak zaplatí i túto daň /na meno konateľa/ môže ju dať do účtovníctva? Ak viete prosím poradte, lebo už mám z toho konatelovho ustavičného špekulovania unavené závity.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    grinch
    Dobrý deň. Ja ešte k tejto téme: Ak konatel=spoločník jednoosobovej s.r.o. zapožičia svoj automobil do firmy, kto zaplati dan z MV? Podľa zmluvy bude s.r.o. niesť všetky náklady na prev. vozidla. Ak zaplatí i túto daň /na meno konateľa/ môže ju dať do účtovníctva? Ak viete prosím poradte, lebo už mám z toho konatelovho ustavičného špekulovania unavené závity.
    Podľa § 85 zákona 582/2004 Z.z. o miestnych daniach, daňovníkom dane z MV je fyzická osoba alebo právnická osoba alebo organizačná zložka zapísaná do obch.registra, ktorá používa vozidlo na podnikanie.
    V danom prípade by sa nájomca a prenajímateľ /predpokladám, že je tam nájomná zmluva/ mali dohodnúť, kto podá daňové priznanie k dani z MV a kto daň zaplatí. Správca dane bude akceptovať ktoréhokoľvek z nich, ktorý sa za daňovníka považuje.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    grinch
    Dobrý deň. Ja ešte k tejto téme: Ak konatel=spoločník jednoosobovej s.r.o. zapožičia svoj automobil do firmy, kto zaplati dan z MV? Podľa zmluvy bude s.r.o. niesť všetky náklady na prev. vozidla. Ak zaplatí i túto daň /na meno konateľa/ môže ju dať do účtovníctva? Ak viete prosím poradte, lebo už mám z toho konatelovho ustavičného špekulovania unavené závity.
    Ak bude využívať na podnikanie zapožičaný automobil s.r.o., zaplatí aj DzMV s.r.o. a bude to jej uznateľný výdavok. Takže Priznanie k DzMV urobí s.r.o., nie konateľ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.