Zavrieť

Porady

chrípkové obdobie

Vie mi niekto poradiť, ako čo najskôr zatočiť s chrípkou? Bola som u lekára, antibiotiká mi nedal, mám sa potiť, brať paralen, kvapky od kašľa, vitamíny. Teraz je to tretí deň, ale lepšie mi nie je. Už som počula, že mám piť šťavu z čerešňového kompótu, jesť čierne ríbezle a pod. Máte nejakú dobrú radu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivako
    Vie mi niekto poradiť, ako čo najskôr zatočiť s chrípkou? Bola som u lekára, antibiotiká mi nedal, mám sa potiť, brať paralen, kvapky od kašľa, vitamíny. Teraz je to tretí deň, ale lepšie mi nie je. Už som počula, že mám piť šťavu z čerešňového kompótu, jesť čierne ríbezle a pod. Máte nejakú dobrú radu?
    Na chrípku ATB nepomôžu, treba piť veľa tekutín, papať medík, ovocíčko, tie čierne ríbezle sú tiež dobré. Chcelo by to aspoň tri dni vyležať.

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    Tweety
    Na chrípku ATB nepomôžu, treba piť veľa tekutín, papať medík, ovocíčko, tie čierne ríbezle sú tiež dobré. Chcelo by to aspoň tri dni vyležať.
    Ležím, potím sa. Teraz mi klesla teplota, tak som trochu išla na poradu, čo je nové. Dík, že si zareagovala.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivako
    Ležím, potím sa. Teraz mi klesla teplota, tak som trochu išla na poradu, čo je nové. Dík, že si zareagovala.
    Prajem skoré zdolanie chrípky, aby si čo najskôr bola fit. ( Dobrý je Paral...Plus, Coldr.. HOT REM)

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Tweety
    Na chrípku ATB nepomôžu, treba piť veľa tekutín, papať medík, ovocíčko, tie čierne ríbezle sú tiež dobré. Chcelo by to aspoň tri dni vyležať.
    Súhlasím a dopĺňam dôvod - chrípka je vírusové ochorenie, t.j. ochorenie spôsobuje vírus a nie baktéria. Preto sú antibiotiká na chrípku neúčinné (ATB na vírusy neúčinkujú).

    Ak ma chrípka chytí (čo nebýva už tak často, keďže sa pravidelne očkujem proti chrípke), tak pomáha iba pokoj, ležanie a čaj proti chrípke od Teekane - ak je veľmi zle, tak si dám aj Coldrex - ten je dobrý na zmiernenie bolestí.

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Na chrípku sú veľmi dobré homeopatiká oscilococcinum, hlavne keď je chrípka v začínajúcom štádiu. Mám to odskúšané na celej rodine, zaberú v priebehu jedného až dvoch dní. Sú veľmi dobré aj ako prevencia proti chrípke. Ako prevencia sa užívajú jedenkrát do týždňa rozpustiť jednu ampulku pod jazykom. Pri liečbe sa postupuje podľa priloženého letáka, myslím že je to každých 6 hodín.

    atana je offline (nepripojený) atana

    atana
    ivako
    Vie mi niekto poradiť, ako čo najskôr zatočiť s chrípkou? Bola som u lekára, antibiotiká mi nedal, mám sa potiť, brať paralen, kvapky od kašľa, vitamíny. Teraz je to tretí deň, ale lepšie mi nie je. Už som počula, že mám piť šťavu z čerešňového kompótu, jesť čierne ríbezle a pod. Máte nejakú dobrú radu?
    Ja Ti poradím, vyžmýkať 1 citrón, 4 lyžičky /čajové/ medu, 1/2 dcl pálenky, dobre pomiešať a pred spaním vypiť, mne to strašne pomohlo

    SlavkaNr je offline (nepripojený) SlavkaNr

    SlavkaNr
    atana
    Ja Ti poradím, vyžmýkať 1 citrón, 4 lyžičky /čajové/ medu, 1/2 dcl pálenky, dobre pomiešať a pred spaním vypiť, mne to strašne pomohlo
    Toto si davam aj aj, ale miesto palenky to zalejem vriacou vodou.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Túto zimu je rozšírená nejaká sakramentská chrípka, ťažko zdolateľná. S výskytom dlhého kašľu.... chce to len vydržať v posteli, potiť sa. A čakať...na zlepšenie, lebo na ňu žiadne recepty nefungujú.

    domino7 je offline (nepripojený) domino7

    domino7
    SlavkaNr
    Toto si davam aj aj, ale miesto palenky to zalejem vriacou vodou.
    Hm. Ked to zalejes s vriacou vodou tak to velmi nevyhras.Vitaminy v mede sa nicia pri uz 55 stupnoch a pri citrone je to tiez nejak podobne.
    PS: palenka je asi lepsia, naprv vsetko "vypali" a co prezije tak to C-cko dobije

    atana je offline (nepripojený) atana

    atana
    SlavkaNr
    Toto si davam aj aj, ale miesto palenky to zalejem vriacou vodou.
    Keď nevieš vypiť pálenkou, tak radšej len citrón a med bez horúcej vody:p

    atana je offline (nepripojený) atana

    atana
    domino7
    Hm. Ked to zalejes s vriacou vodou tak to velmi nevyhras.Vitaminy v mede sa nicia pri uz 55 stupnoch a pri citrone je to tiez nejak podobne.
    PS: palenka je asi lepsia, naprv vsetko "vypali" a co prezije tak to C-cko dobije
    Máš pravdu Dominik, ja som to vyskúšala a teraz som oké:p Eva

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    DanielaSĽ
    Túto zimu je rozšírená nejaká sakramentská chrípka, ťažko zdolateľná. S výskytom dlhého kašľu.... chce to len vydržať v posteli, potiť sa. A čakať...na zlepšenie, lebo na ňu žiadne recepty nefungujú.
    máš pravdu, tému som zakladala 5.1 a ešte dnes cítim, že nie som celkom fit-hlavne ten kašeľ

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja som začala pokašľovať 2.1. Ležala som asi 4 dni, potom som bola ešte týždeň doma. Kašlem doteraz. Chytil to dva dni po mne aj môj manžel. Je to človek, ktorý len tak ľahko neochorie. Presne ten istý priebeh a kašle ešte aj on. A ja som k tomu bola v jeseni zaočkovaná.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    na kašeľ je dobrý recept: nakrájanú cibuľu premiešaj s medom, nechaj postáť šťavu piť. pozor aby ti to neprešlo na zápal priedušiek, tak som dopadla ja, začalo to príznakmi chrípky, nasadila som si hneď coldrex -čaj , kopu vitamínov a o dva dni som už mala zápal priedušiek a tu už pomohli len antibiotiká, lekárka mi tiež doporučila skorocelový sirup od Dr. Theissa - Mucoplant - podporuje vykašliavanie hlienu. Skús. Mne pomohol spolu s antibiotikami.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Už sme vyskúšali na ten kašel všetko možné...a nič. Dokonca aj kalciové injekcie.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    Možno Ti pomôže toto:syn mal skrytý zápal pľúc, antibiotiká bral ale kašeľ pretrvával, poradili mi dávať na hrudník kačaciu masť /vraj ešte lepšia je jazvečia/. Na kus savej látky rozotrieš masť, trošku to nahreješ, aby sa rozpustila masť a aby to bolo teplé, priložíš na hrudník, na to dáš sáčik /hoci z mikroténu/ a necháš pôsobiť, samozrejme, že ležíš v teple. Syn tak ležal aspoň hodinu a opakovali sme to niekoľkokrát za deň a pomohlo mu to a kašeľ mal hrozný, to mi ver.

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    nie som dr., ani vedec, ale proti chripke by som sa asik ockovat nedala. Hlavne, ked sa vravi, ze je vela virusov chripky, a nie vsetky sa do tej ockovacej latky dostanu. Skor som zastancom babickovskych rad. Moja babi vravievala, ze lekara nepoznala, ani on ju. Ked ju skrablo v hrdle, vzala suchu korku, pohryzla niekolko krat denne a preslo. Ak sa citila zle, namocila nohy do horucej vody. A hodne pracovala na cerstvom vzduchu. A este - papala kyslu kapustu - prirodny zdroj vitaminu C. Myslim, ze cim viac budeme spekulovat nad virusmi a chorobami a paralelne s nimi vyrabat chemicke ATB, tym viac "vymakanejsie" virusy budu. Netreba prekurovat domy, je to dost nezdrave z 25°C izby vyjst do chladu. Tot moj nazor. Nikomu ho nevnucujem. Prajem vsetkym choruckym skore uzdravenie.:p
    33.gif  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.