Zavrieť

Porady

Faktúra v cudzej mene

Ahojte poraďáci,
chcem sa spýtať, keď je s odberateľom zmluva, že sa za ubytovanie fakturuje v cudzej mene, je potrebné na faktúre uvádzať aj slovenskú menu? A DPH tiež rozpísať v slovenskej mene?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rommy
    Ahojte poraďáci,
    chcem sa spýtať, keď je s odberateľom zmluva, že sa za ubytovanie fakturuje v cudzej mene, je potrebné na faktúre uvádzať aj slovenskú menu? A DPH tiež rozpísať v slovenskej mene?
    Povinné je uviesť dph aj v slovenskej mene. § 71 odst.2 písm.i.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Môj názor je rovnaký ako váš, ale fakúry vystavuje jeden z konateľov a nedal si povedať ale už som ho presvedčila. Ďakujem za pomoc

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ešte by som mala jednu otázočku ohľadom tejto faktúry a to aký kurz sa má použiť. Kurz dátumu vystavenia faktúry alebo dodania služby? V týchto kurzoch zatiaľ ešte nemám dosť jasno...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rommy
    Ešte by som mala jednu otázočku ohľadom tejto faktúry a to aký kurz sa má použiť. Kurz dátumu vystavenia faktúry alebo dodania služby? V týchto kurzoch zatiaľ ešte nemám dosť jasno...
    Kurz dodania.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Aj ja sa chcem opytat ohladom faktury v cudzej mene. Nasa konatelka uzatvorila zmluvu so slovenskou spolocnostou, neplatcom DPH na pausalnu dodavku sluzieb v oblasti komunikacie. Mesacna ciastka ma byt fakturovana vo vyske 1000 EUR. Vysvetlujem si to spravne, ze mam ja slovensky subjekt fakturovat slovenskemu odberatelovi ciastku :
    sluzby

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    pardon, pokracujem
    sluzby 1000 eur
    DPH 190 eur

    a vsetko prepocitane aj na Sk dnom dodania sluzby, kurz NBS ?

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Victoria,
    som toho názoru, že ak sa dohodla cena s neplatiteľom, tak ide o cenu vrátane DPH.
    Súhlasím s predchádzajúcimi názormi, že kurz NBS by mal byť zo dňa dodania (ukončenia dodávania služby). Na faktúre stačí, keď je iba DPH uvedená v Sk.

    Faktúra v cudzej mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.