Zavrieť

Porady

účtovanie v JÚ

ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dobrý deň prajem všetkým poraďákom. Prosím o radu, kde v peňažnom denníku mám zaúčtovať /ide o jedn.účtovn./ :
1. zaplatenie DPH
2. daň z motorových vozidiel
3. platba dane z príjmu /vypočítaná daň z daňového priznania FO/
4. zákonná poistka za auto
5. preddavok na daň /ide o vypočítaný preddavok z daňového priznaniaSZČO ktorý platím štvrťročne/
6. školenie zamestnanca
7. vrátenie DPH z daňového úradu

Ďakujem vopred za odpoveď a prajem pekný deň.obrý deň prajem všetkým poraďákom.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ali8
Dobrý deň prajem všetkým poraďákom. Prosím o radu, kde v peňažnom denníku mám zaúčtovať /ide o jedn.účtovn./ :
1. zaplatenie DPH - výdavok neovplyvňujúci ZD -iný
2. daň z motorových vozidiel - prevádzková réžia
3. platba dane z príjmu /vypočítaná daň z daňového priznania FO/ - VNZD-Daň z príjmu
4. zákonná poistka za auto - prevádzková réžia
5. preddavok na daň /ide o vypočítaný preddavok z daňového priznaniaSZČO ktorý platím štvrťročne/ - VNZD - Daň z príjmu
6. školenie zamestnanca - prevádzková réžia
7. vrátenie DPH z daňového úradu - príjem neopvlyvňujúci ZD - iný

Ďakujem vopred za odpoveď a prajem pekný deň.obrý deň prajem všetkým poraďákom.
Odpoveď vyznačená hrubou čiernou.
Naposledy upravil Zita5 : 08.01.07 at 06:24
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ako sa zaúčtuje v JÚ preplatok dane z príjmu zamestnancov, ktorý bol poukázaný na účet zamestnávateľa?

Predpokladám, že do POZD, lebo keď sme im ho vyplatili ku mzde, tak sme to dali do VOZD (spolu zo mzdou). Mám pravdu, alebo nie?
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

ako zaúčtujem dobré uroky / príjem/ v JU?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
dipe
ako zaúčtujem dobré uroky / príjem/ v JU?
Dobre úroky? A to sú čo za úroky. Môžeš bližšie vysvetliť o aké úroky ide?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Dobré sú tie čo prišli, zlé tie čo odišli .
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

renča1
Dobre úroky? A to sú čo za úroky. Môžeš bližšie vysvetliť o aké úroky ide?
Ide o úroky ktoré Ti banka pripíše na účet . Mňa zaujíma, ako ich mám zaúčtovať. Na "priebežné položky" alebo na "réžia"?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dipe
Ide o úroky ktoré Ti banka pripíše na účet . Mňa zaujíma, ako ich mám zaúčtovať. Na "priebežné položky" alebo na "réžia"?
Kreditný úrok - POZD-iný. Neúčtuješ do výdavkov ak banka pripisuje na BU . To je ten dobrý úrok ako písala Johanka
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Johanka
Dobré sú tie čo prišli, zlé tie čo odišli .
aj taky tak.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

dipe
Ide o úroky ktoré Ti banka pripíše na účet . Mňa zaujíma, ako ich mám zaúčtovať. Na "priebežné položky" alebo na "réžia"?
Prevádzková réžia je stĺpec pre výdavky!
Ak Ti banka pripíše na účet úroky, máš príjem.
Na priebežné položky sa účtujú peniaze na ceste.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
[quote=dipe]Ide o úroky ktoré Ti banka pripíše na účet . Mňa zaujíma, ako ich mám zaúčtovať. Na "priebežné položky" alebo na "réžia"?[/quote]




Prečo do réžie? Veď banka ti dala , tak ide o príjem. Pripísané "dobré" úroky sa účtujú do zdaniteľného príjmu a odpísané "zlé" sa účtujú ako zdaniteľ.výdavok ( réžia).
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

ááááha, jasne
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

a keď platím daň z motorových vozidiel v štvrťročných splátkach a zabudnem zaplatiť a príde oznámenie z dú o kompenzácii NO na nedoplatok na dani z motorových vozidiel. to ako zaúčtujem jednoducho budem mať POZD nižší o splátku dane z motor. voz. a tú už do réžie nezúčtujem?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Doporučujem vystaviť ID, na základe ktorého si daň zaúčtuješ.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

nechápem môžeš to vysvetliť na nejakom príklade? ešte som nikdy interný doklad nevytvárala
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ID Ti vlastne nahrádza doklad o zaplatení DzMV. Na základe tohto interného dokladu, kde si vypíšeš dátum kompenzácie, výšku splátky si túto sumu zaúčtuješ v peňažnom denníku ako zaplatnú daň z motorových vozidiel.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mysimis
ID Ti vlastne nahrádza doklad o zaplatení DzMV. Na základe tohto interného dokladu, kde si vypíšeš dátum kompenzácie, výšku splátky si túto sumu zaúčtuješ v peňažnom denníku ako zaplatnú daň z motorových vozidiel.
Len dodám, že to bude nepeňažná operácia.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
daniek
a keď platím daň z motorových vozidiel v štvrťročných splátkach a zabudnem zaplatiť a príde oznámenie z dú o kompenzácii NO na nedoplatok na dani z motorových vozidiel. to ako zaúčtujem jednoducho budem mať POZD nižší o splátku dane z motor. voz. a tú už do réžie nezúčtujem?

nadmer.odpočet pri vrátení ti neovplyv.základ dane a zaplatená da§ z Mv ti základ dane ovplyvní. Naúčtuješ cez ID ich úhradu , tak ako napísala mysimis , ale do základu dane cez uzavier.operácie zahrnieš len daň z MV a nadmer.odpočet ako príjem ti nebude ovplyv.základ dane.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

mysimis
ID Ti vlastne nahrádza doklad o zaplatení DzMV. Na základe tohto interného dokladu, kde si vypíšeš dátum kompenzácie, výšku splátky si túto sumu zaúčtuješ v peňažnom denníku ako zaplatnú daň z motorových vozidiel.
mám NO - 100tis. DzMV - 30tis., na účet mi dú uhradí 70tis.
vytvorím jeden interný doklad na dzmv a dám do réžie a druhý na rozdiel no a dám do PNZD?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
NO zaúčtuješ ako príjem neovplyvňujúci základ dane.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

..., ako som už skôr napísala, že začinam s JU. Mám ďalšiu otázku, ako účtujete FAV a FAD? Do pohľadávok a záväzkov a ešte aj do PD? Ja som to takto ponahadzovala aj do PD aj do Pohľadávok ak do záväzkov a keď som sa na to pozrela cez vystupy mala som tam všetko 2x nahodené. Ako to mám vlastne nahodiť a kde to mám pozadávať aby mi to aj správne zarátalo aj príjem, ale aj výdaj.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať