Zavrieť

Porady

stravenky a prestávky v práci

Dobrý deň, už mám z toho guláš, tak by som prosila poradiť:

Zákonník práce hovorí v § 92 "Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako 6 hodín prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút.

Zároveň § 152 hovorí "...Na účely stravovania sa za pracovnú zmenu považuje výkon práce dlhší ako 4 hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho hlavného jedla."

Môj problém: Zamestmanec má denný fond prac doby 7,75 hod. V jeden deň odpracoval 16 hod.
Ako by ste mu odrátali prestávku a ako by ste mu dali stravenky?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Za riadny deň je na pracovisku 8,25 hodiny, z toho 7,75 je fond pracovného času a 0,5 hod prestávka. V 16 hod. smene má nárok na 5 polhodinové prestávky na jedlo a 2 stravné lístky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuziana
    Za riadny deň je na pracovisku 8,25 hodiny, z toho 7,75 je fond pracovného času a 0,5 hod prestávka. V 16 hod. smene má nárok na 5 polhodinové prestávky na jedlo a 2 stravné lístky.
    Iba upresním, na tú druhú stravenku nevzniká zo zákona nárok, zamestnávateľ iba môže dať stravenku naviac.

    samo22 je offline (nepripojený) samo22

    samo22
    Zuziana Pozri príspevok
    Za riadny deň je na pracovisku 8,25 hodiny, z toho 7,75 je fond pracovného času a 0,5 hod prestávka. V 16 hod. smene má nárok na 5 polhodinové prestávky na jedlo a 2 stravné lístky.
    po 16 hodinach 5 pol hodinovych prestavok? to znamena , ze ma 3 hodiny prestavku?? a moze zamestnanec robit 16 hodin? nieiba 12?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    samo22 Pozri príspevok
    po 16 hodinach 5 pol hodinovych prestavok? to znamena , ze ma 3 hodiny prestavku?? a moze zamestnanec robit 16 hodin? nieiba 12?
    reagoval si na tému z roku 2007

    stravenky a prestávky v práci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.