Zavrieť

Porady

quatro - účtovanie

Ahojte, JU, neplatca DPH
Mám takýto problém. Za rok 2005 som zaúčtovala 8 splátok Quatro v celkovej sume 28800, účtovala som to ako drobný majetok. Lenže ked som to účtovala môj zákazník nevedel nájsť zmluvu o požičke, ibe mi povedal že majetok je len do sumy 30000,ale podla zmluvy dohodnuté bolo 10 splátok po 3600,--. To som sa dozvedela až neskôr, ked našiel tú zmluvu. Priniesol mi len 8 dokladov o zaplatení a tvrdil že je to všetko a ja som účtovala 8*3600 ako drobný majetok. Lenže zistujem, že to malo byť 10*3600 ako nedanový náklad, zaradiť, odpisovať. Myslíte že sa bude dať táto moja chyba obhájiť pri daňovej kontrole.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    "chyba" sa nikdy nedá obhájiť. Buď je alebo nie je. Ale myslím, že v tomto prípade je dôležité v akej hodnote bol drobný majetok a či sa nejedná vlastne o pôžičku zo strany Quatra a následne splácanie pôžičky aj s úrokmi.
    P.S. Nikdy sa neúčtuje na základe tvrdenia!!!!!!!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    bučo
    Ahojte, JU, neplatca DPH
    Mám takýto problém. Za rok 2005 som zaúčtovala 8 splátok Quatro v celkovej sume 28800, účtovala som to ako drobný majetok. Lenže ked som to účtovala môj zákazník nevedel nájsť zmluvu o požičke, ibe mi povedal že majetok je len do sumy 30000,ale podla zmluvy dohodnuté bolo 10 splátok po 3600,--. To som sa dozvedela až neskôr, ked našiel tú zmluvu. Priniesol mi len 8 dokladov o zaplatení a tvrdil že je to všetko a ja som účtovala 8*3600 ako drobný majetok. Lenže zistujem, že to malo byť 10*3600 ako nedanový náklad, zaradiť, odpisovať. Myslíte že sa bude dať táto moja chyba obhájiť pri daňovej kontrole.
    Dakujem
    Myslím , že tu nebude čo obhajovať , nakoľko skutočne nemôžeš učtovať , na základe toho čo Ti majiteľ povedal , prvoradé pred účtovaním bolo , prehliadnuť si uzatvorenú zmluvu a založiť ju do účtovníctva , ako podklad a preukázanie zaobstarania majetku potrebného na dosahovanie a udržanie si podnikateľských príjmov .Jedine si chybu uznať so všetkým čo k tomu patrí .Ťažko tu vyjadriť názor na to, či sa uvedená chyba dá alebo nedá obhájiť , už sa stala a DK sú nie vždy všetci rovnakí .

    Iste že Ti verím , že Ťa to teraz mrzí , ale v budúcnosti si dáš pozor , a hlavne nikdy mu neúčtuj na základe jeho hovoreného slova .Priznám sa , že sa mi zdá , akoby Ti tie posledné 2 doklady zatajil , nakoľko iste vedel , že do 30 000 to môžeš uplatniť v nákladoch . A tým Ťa asi trošku podviedol , alebo zmiatol .

    Alebo zváž a rozmýšľaj o DDP .Skutočne je tu ťažko radiť .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.