Zavrieť

Porady

zasa leasing

Dobrý večer, prosím Vás o radu, už tu listujem dlhú dobu, ale odpoveď nie a nie nájsť.
V 01/2005 sme zobrali ojazdené vozidlo na leasing na 60mesiacov. V 02/2006 sme predčasne ukončili leasing a auto sme vlastne od leasing. spoločnosti odkúpili za napr.76000,-Sk. Auto sme následne v 03/2006 predali napr. za 84000,-Sk. Prosím Vás poraďte...
1) Ako mám zaúčtovať tú vyúčtovaciu Fa od leasingovky na tých 76 000,-Sk. Je to môj výdavok OZD?, alebo výdavok NZD???
2) Naša Fa na 84000,-Sk je náš príjem OZD.
Vopred ďakujem za rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    bobotova
    Dobrý večer, prosím Vás o radu, už tu listujem dlhú dobu, ale odpoveď nie a nie nájsť.
    V 01/2005 sme zobrali ojazdené vozidlo na leasing na 60mesiacov. V 02/2006 sme predčasne ukončili leasing a auto sme vlastne od leasing. spoločnosti odkúpili za napr.76000,-Sk. Auto sme následne v 03/2006 predali napr. za 84000,-Sk. Prosím Vás poraďte...
    1) Ako mám zaúčtovať tú vyúčtovaciu Fa od leasingovky na tých 76 000,-Sk. Je to môj výdavok OZD?, alebo výdavok NZD??? Nákup IM.
    2) Naša Fa na 84000,-Sk je náš príjem OZD. Predaj IM.
    Vopred ďakujem za rady...
    Riešenie zvýraznené.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.