Zavrieť

Porady

žiadosť o dotaciu

Prosím Vás o radu ak manžel podnika 2 roky chce zrušiť živnosť aby mohol požiadať o dotaciu chcela by som poprosiť o radu či je potrebné zivnosť zrušiť alebo stači ju prerušiť napriklad na pol roka. Podľa čoho sa počitaju odvody pri obnovení živnosti, lebo vraj odvody pri prerušení živnosti sú potom vyšie.
Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Stačí prerušiť, odvody nie sú vyššie.
    ZP - urobí RZZP
    SP - ak k 1.7. nebude mať obnovenú živnosť, tak nebude musieť platiť do SP /aj keby mu pôvodne - pri neprerušení - vychádzalo platiť/

    Opravte ma ak sa mýlim

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    ajs
    Prosím Vás o radu ak manžel podnika 2 roky chce zrušiť živnosť aby mohol požiadať o dotaciu chcela by som poprosiť o radu či je potrebné zivnosť zrušiť alebo stači ju prerušiť napriklad na pol roka. Podľa čoho sa počitaju odvody pri obnovení živnosti, lebo vraj odvody pri prerušení živnosti sú potom vyšie.
    Ďakujem pekne
    Pokiaľ viem, tak je potrebné živnosť zrušiť.

    Čo sa týka odvodov pri prerušení, nebudú vyššie. Dokonca nemusia byť začas žiadne (do sociálky)

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Milanko, stačí prerušiť

    A ešte dodám, že samozrejme počas prerušenia sú zastavené aj platby na SP aj ZP. Nakoľko bude prihlásený na ÚP, kde po 4 mesiacoch môže požiadať o dotáciu. Výška dotácia je rozdielna - podľa nezamestnanosti

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Muška
    Milanko, stačí prerušiť

    A ešte dodám, že samozrejme počas prerušenia sú zastavené aj platby na SP aj ZP. Nakoľko bude prihlásený na ÚP, kde po 4 mesiacoch môže požiadať o dotáciu. Výška dotácia je rozdielna - podľa nezamestnanosti
    Muška, zase som múdrejší ....

    ajs je offline (nepripojený) ajs

    ajs
    Ďakujem za info , ale ide mi o to či pri obnovení 1 rok musím platiť odvody do soc. lebo pri zrušení sa mi zda , že nie. Diky

    Laco2 je offline (nepripojený) Laco2

    Laco2
    Treba zrušiť živnosť k 30.6 alebo má jún 31 dní chytro neviem ale to nie je podstatné a otvoriť živnosť k 1.7 a potom si rok dobrovolný platca do SP, čiže nemusíš platiť akurát treba platiť do ZP. Aj ja tak robím. V ten istý deň zruším živnosť aj otvorím takže mi ostávajú v platnosti všetka doklady k živnosti a dokonca mi ostáva rovnáké číslo živnostenského registra - aj DIČ na daňovom úrade. Ale ak si platca DPH nezabudni sa odhlásiť na DÚ a potom zase prihlásiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.