Zavrieť

Porady

Vystavená fa za web - časové rozlíšenie

Ahoj poraďáci,

firma poskytujúca internetové služby vystavila faktúru na webhostingové služby a registráciu domény od 10/06 do 11/07. Mám pri jej účtovaní robiť časové rozlíšenie na výnosy roku 2006 a výnosy roku 2007? A ak áno, ako to mám správne zaúčtovať? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    Valča
    Ahoj poraďáci,

    firma poskytujúca internetové služby vystavila faktúru na webhostingové služby a registráciu domény od 10/06 do 11/07. Mám pri jej účtovaní robiť časové rozlíšenie na výnosy roku 2006 a výnosy roku 2007? A ak áno, ako to mám správne zaúčtovať? Ďakujem
    fa vystavená rok 2006 311/602,384
    v roku 2007 384/602

    Džejn je offline (nepripojený) Džejn

    Džejn
    Ahojte
    Ja mám taký istý problém, ibaže mi tú doménu aj nakupujeme a tak sme to charakterizovali ako tovar a nie službu. A aj to predávame ako tovar. čiže som to naúčtovala všetko do roku 2006 (t.j. DFA 131,343/321 a VFA 311/604,343), aj keď je to faktrurované za obdobie 11/06 - 11/07. Môžem to takto robiť alebo to musím preúčtovať?

    Valča je offline (nepripojený) Valča

    Valča
    Ahoj Džejn,

    podľa mňa sa jedná o službu, ktorú musíš časovo rozlišovať, tak pri nákupe ako aj pri predaji. Doména nie je hmotná vec, ktorú zákazníkovi dáš zabalenú v škatuľke. Je to právo užívať priestor, ktorý si kúpila a to právo si posunula zákazníkovi. Preto nákup na 518 a predaj na 602. To je môj názor.

    Vystavená fa za web - časové rozlíšenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.