Zavrieť

Porady

uzavretie uctovneho roka v malej s.r.o.

ahojte,
bol by som rad, ak by mi niekto poradil v bodoch co vsetko mam urobit na konci roka.
mame malu s.r.o. a ja robim uctovnictvo, je to len zopar poloziek, ale naozaj nemam ani paru o tom ako uzavriet uctovnictvo, co prve, druhe a tak. ako rozdelit zisk atd.
dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Ja by som začala :
    - inventarizácia účtov
    - prechodné účty z hľadiska časového - či máš správne zaúčtované všetky náklady súvisiace s rokom 2006 a tiež či nemáš náklady, ktoré sa týkajú až roku 2007
    - vytvorenie povinných rezerv v prípade zamestnancov a ich nevyčerpaných dovoleniek vrátane odvodov
    - odsúhlasenie zostatkov pohľadávok a záväzkov s partnermi
    - zaúčtovanie odpisov
    - skontroluj či máš odúčtované prechodné účty z minulého roku a tiež správne zaúčtovaný zisk/stratu na základe rozhodnutia valného zhromaždenia
    - potom vieš vyčísliť účtovný hospodársky výsledok
    - priprav si podklady k vyčísleniu základu dane, t.j. pripočítateľné / odpočítateľné položky
    - zrazené preddavky na daň z úrokov na účte a uhradené preddavky na daň ak ste platili preddavky

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Všetko je celkom pekne rozpracované v časopise Dane-účtovníctvo-odvody 1/2007 (DUO) na str.7

    uzavretie uctovneho roka v malej s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.