Zavrieť

Porady

Faktúra v EUR aj v SK -tuzemsko.

Zaplatili sme hotelu zálohu na objednané služby v EUR
zaúčtovali sme 314/221.

dna 05.01.2007 sme obdržali vyúčtovaciu faktúru, ktorá je vystavená aj v SK s DPH aj suma EUR, uhradenej zálohy.
Kurz prepočtu na SK je kur napr.34,600 , ktorým majú hoteli prepočítané ubytovanie na SK.

Faktúra 34,600 x 1000 EUR 34.600,- SK s DPH

Dodanie služby 04.01.2007. Poradte ako spravne zaúčtovať túto faktúru. Neviem, či ju mám nahrať v SK sumou 34.600,- alebo prepočítať dňom dodania služby 04.01.2006 . A ako potom s DPH??
Prosím poradte!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Túto fa by si mala prepočítať kurzom dňom dodania služby, čiže 4.1.2007.
    Na fa by ste mali mať vyčíslenú DPH v SKK a tá by mala byť prepočítaná kurzom 4.1.. Ty si môžeš odpočítať DPH presne iba takú, akú máš vyčíslenú na fa v SKK.

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    DPh je prepočítaná a vyčíslená kurzom , ktorý používajú podľa cenííka hotela na prepočet v EUR, a tým nám tú faktúru vyfakturovali.
    Keby som to prepočítala NBS 04,01,2006 vznikol by mi rozdiel v celkovej fakturovanej sume a prave to neviem ako by som zaúčtovala.
    To že DPH si môžem nárokovať len tú čo mi uviedli na faktúre mi je jasne, len neviem ako dalej.

    Faktúra v EUR aj v SK -tuzemsko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.