Zavrieť

Porady

Zmena názvu firmy

Pracujem vo firme, ktorá podniká na základe živnostenského listu. Zaoberáme sa obchodnou činnosťou, stavebnou a leteckou činnosťou. Terajší názov firmy = meno podnikateľa. Šéf by chcel názov firmy zmeniť. Musí byť v novom názve i jeho meno? Napr.: Ing. Samuel Malý - ISM?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ZDENIELA
    Pracujem vo firme, ktorá podniká na základe živnostenského listu. Zaoberáme sa obchodnou činnosťou, stavebnou a leteckou činnosťou. Terajší názov firmy = meno podnikateľa. Šéf by chcel názov firmy zmeniť. Musí byť v novom názve i jeho meno? Napr.: Ing. Samuel Malý - ISM?
    Ak sa jedná o FO, myslím že celkom určite musí byť v názve firmy meno FO. Ale bohužiaľ neviem §.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    obchodným menom fyzickej osoby je jeho meno a priezvisko a k tomu si ešte môže pripojiť názov firmy ale musí tak urobiť zmenu v živnostenskom opravnení

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Rozumiem, takže to meno tam ponecháme.
    Všimla som si, že je tu kopec kreatívnych osôbok. Nechceli by ste mi s tým názvom pomôcť, šéf sľúbil i odmenu .
    Hlavná činnosť je výroba oceľových nosných a doplnkových konštrukcií.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja som zástancom toho, že názov firmy nemá priamo vyjadrovať činnosť firmy. Potom to vyzerá divne , keď napr. Jano Mrkvička - Stavebniny prevádzkuje erotický masážny salón , lebo pôvodný zámer zo stavebninami nevyšiel .

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    O.K., tak čo tak výcuc z mena podnikateľa? Ing. Stanislav Machovčák
    Takto sme vlastne ako názov evidovaný dnes.
    Napadá Vás niečo, alebo už máte piatok poobede = GAME OVER.
    Lebo ja už idem behom, bežkom, behotom domov, len po schodoch to bude skokom, skočkom, s*****om (ono to zistilo, že to je slovo, čo sa tu nehodí - múdry stroj) PEKNÝ VíKEND

    ikka8 je offline (nepripojený) ikka8

    ikka8
    Zdravim, mam kamosa ktory rad vymysla vseliake nazvy, mena a skratky cize skusim mu navrnut, nech nieco vymysli aj Vam. Prajem pekny vikend
    ZDENIELA
    O.K., tak čo tak výcuc z mena podnikateľa? Ing. Stanislav Machovčák
    Takto sme vlastne ako názov evidovaný dnes.
    Napadá Vás niečo, alebo už máte piatok poobede = GAME OVER.
    Lebo ja už idem behom, bežkom, behotom domov, len po schodoch to bude skokom, skočkom, s*****om (ono to zistilo, že to je slovo, čo sa tu nehodí - múdry stroj) PEKNÝ VíKEND

    Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

    Tana74
    Johanka Pozri príspevok
    Ja som zástancom toho, že názov firmy nemá priamo vyjadrovať činnosť firmy. Potom to vyzerá divne , keď napr. Jano Mrkvička - Stavebniny prevádzkuje erotický masážny salón , lebo pôvodný zámer zo stavebninami nevyšiel .
    Presne toto trápi aj nás. Pôvodný zámer nám nevyšiel, no začali sme prevádzkovať internetový obchod a názov firmy je niečo úplne iné.
    Dal by sa zmeniť názov firmy, kde by už nebolo meno? Doteraz je to tak - meno a priezvisko + názov prevádzky, chceli by sme iba názov e-shopu.

    Boli by s tým veľké problémy? Čo by sme museli meniť, nahlasovať, odhlasovať, keby sme to urobili. Stále by to však bolo na manžela. Alebo sa to takto u živnostníka nedá?
    Naposledy upravil Tana74 : 12.06.08 at 11:39

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.