Zavrieť

Porady

predaj nehnuteľnosti

anes anes

anes je offline (nepripojený) anes

Sme a.s. a v 01/2006 sme podali kompletne danove priznanie k dani z nehnuteľnosti za rok 2006. V maji 2006 sme predali cast nehnutelnosti. mame povinnost opatovne podat kompletne danove priznanie k dani z nehnutelnosti do 31.1.2007?
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Na základe predaja nehnuteľnosti ste dali návrh do katastra nehnuteľností. Po prepise ste obdržali výpis z LV. Na základe tohto LV /nakoľko došlo v priebehu roka 2006 ku zmene/ je potrebné podať si DP k dani z nehnuteľnosti. Inak by Vám prišiel výmer aj na predanú časť nehnuteľnosti.
0 0
anes anes

anes je offline (nepripojený) anes

dakujem miska, utvrdila som si moj nazor.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ako postupovať , keď občan predal cekú nehnuteľnosť, a okrem nej už nevlastní žiadnu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jued
Ako postupovať , keď občan predal cekú nehnuteľnosť, a okrem nej už nevlastní žiadnu.
Odpoveď máš v príspevku č.2
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

To mám podať nulové daňové priznanie?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jued
To mám podať nulové daňové priznanie?
Áno, inak ti dôjde výmer za nehnuteľnosť ktorú už nevlastníš.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ešte by som sa chcela opýtať v daňovom priznaní za byt , ktorý má rozlohu 57,23 m3, uvádzam presne túto výmeru, alebo ju musím zaokrúhliť na 58 m3.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Nevie mi s tým niekto pomôcť?
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Nechcem zbytocne zakladat novu temu, tak sa opytam tuna:

chcu od nas odkupit kusok pozemku, na ktory vsak je 38 (!) vlastnikov... Od kolkych (podla nejakeho noveho zakona) potrebuju suhlas na predaj, aby nas bez nasho suhlasu "vyvlastnili"???

Vdaka.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
imino
Nechcem zbytocne zakladat novu temu, tak sa opytam tuna:

chcu od nas odkupit kusok pozemku, na ktory vsak je 38 (!) vlastnikov... Od kolkych (podla nejakeho noveho zakona) potrebuju suhlas na predaj, aby nas bez nasho suhlasu "vyvlastnili"???

Vdaka.
Skús pozrieť aj tu:http://www.unireal.sk/index.php?page=otazky
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Danilka, vdaka. Pozriem.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ako je s tými m2, pomôžte mi .
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
Byt bol predany v roku 2006 a majiteľ nespĺňa podmienkuoslobodenia od dane,
lebo tento byt vlastnil len 2 mesiace v roku 2006 a nemal v ňom trvalý pobyt.
Majiteľ musí zaplatiť daň z predaja na DÚ do konca marca.
Zaujíma ma aké podklady musí predložiť a ako sa vypočíta táto daň? Môže sa zo sumy za ktorú sa byt predal aj niečo odčítať a 19% daň vypočítať už len zo zníženej čiastky?
Dana 22
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

jued
Ešte by som sa chcela opýtať v daňovom priznaní za byt , ktorý má rozlohu 57,23 m3, uvádzam presne túto výmeru, alebo ju musím zaokrúhliť na 58 m3.
Myslím, že sa to zaokrúhľuje nahor.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

jued
Ako postupovať , keď občan predal cekú nehnuteľnosť, a okrem nej už nevlastní žiadnu.
Keď si predal celú nehnuteľnosť, do 30 dní od vykonania vkladu na katastri nahlásiš príslušnému správcovi dane (mestu alebo obci) zánik daňovej povinnosti. Žiadne nulové daňové priznanie nepodávaš. Iba oznámiš zánik. Bratislava má toto tlačivo na svojej www stránke.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

jued
Ako je s tými m2, pomôžte mi .
Metre sa zaokrúhľujú smerom hore na celú hodnotu.
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

jued
Ako postupovať , keď občan predal cekú nehnuteľnosť, a okrem nej už nevlastní žiadnu.
Daňovník má oznamovaciu povinnosť .... Podľa môjho názoru nemusí podávať DP k dani z nehnuteľnosti, ale myslím, že do 15 dní odo dňa zmeny, t.j. po povolení vkladu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností, má daňovník povinnosť oznámiť zmeny správcovi dane, t.j. obecný, či mestský úrad. Myslím, že mestské úrady majú na svojich stránkach taký list alebo tlačivko, na ktorom túto zmenu nahlásiť. Alebo by som to riešila normálnym listom, kde by som uviedla, že došlo k zmene vlastníctva a tiež by som tam uviedla kedy som predala, kedy bol povolený vklad vlastníckeho práva a komu som predala. A samozrejme nezabudni na fotokópiu kúpnej zmluvy.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dana 22
Byt bol predany v roku 2006 a majiteľ nespĺňa podmienkuoslobodenia od dane,
lebo tento byt vlastnil len 2 mesiace v roku 2006 a nemal v ňom trvalý pobyt.
Majiteľ musí zaplatiť daň z predaja na DÚ do konca marca.
Zaujíma ma aké podklady musí predložiť a ako sa vypočíta táto daň? Môže sa zo sumy za ktorú sa byt predal aj niečo odčítať a 19% daň vypočítať už len zo zníženej čiastky?
Dana 22
Daň za predaj bytu si vypočítaš nasledovne: od vstupnej ceny za ktorú si kúpil byt odpočítaš predajnú cenu príp. náklady na opravu bytu - ak si niečo tam robil - dostaneš základ dane a z toho 19% je daň.
0 0
sarmantna sarmantna

sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

V roku 2003 som zdedila nehnuteľnosť po smrti svojich rodičov a časť, ktorú mala sestra, mi darovala. Prosím Vás, je v prípade predaja tejto nehnuteľnosti príjem oslobodený od dane z príjmu? Prosím Vás, poraďte, kto viete, potrebujem to súrne.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Kedy došlo k darovaniu a k predaju? Je tam málo info.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať