Zavrieť

Porady

Prosím pomoc

Dobrý deň,

prosím pomôžte mi s týmto problémom

Firma - živnostník má založený na sociálny fond samostatný účet v banke. Celý rok naň však nevkladal peniaze, ktoré mali tvoriť sociálny fond. Ako to napraviť?Je možné vytvoriť si samostatnú pokladňu a k 31.12.2006 vložiť tam sumu peňazí, ktorá mala byť vložená na účet od 01-12/2006?Bude vadiť ak bude vytvorený aj účet aj pokladňa?S tým, že by pokračoval ďalej už len s tvorením sociálneho fondu do pokladne a b.úč. by zrušil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zákon neukladá povinnosť viesť finančné prostriedky sociálneho fondu na samostatnom účte v banke. Kľudne to môže mať aj v pokladni.

    rage1 je offline (nepripojený) rage1

    rage1
    a nebude vadit, keď bude aj účet aj pokladna za rok 2006?myslím tým že na účte sa sťahujú poplatky, pritom sa účet nevyužíva...

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    rage1
    Dobrý deň,

    prosím pomôžte mi s týmto problémom

    Firma - živnostník má založený na sociálny fond samostatný účet v banke. Celý rok naň však nevkladal peniaze, ktoré mali tvoriť sociálny fond. Ako to napraviť?Je možné vytvoriť si samostatnú pokladňu a k 31.12.2006 vložiť tam sumu peňazí, ktorá mala byť vložená na účet od 01-12/2006?ÁnoBude vadiť ak bude vytvorený aj účet aj pokladňa?Nie S tým, že by pokračoval ďalej už len s tvorením sociálneho fondu do pokladne a b.úč. by zrušil?Áno pokračuj tvorbou do osobitnej pokladne
    Kľudne si môžeš viesť SF v samostatnej pokladni,hlavne ak Tvoje povinné odvody sú nízke,pretože málo dávaš a aj to málo zhltnú poplatky v banke. Zrušenie účtu stojí 500.-Sk. Rušil ho syn a musel na zrušenie vkladať ešte svoje peniaze,lebo povinný vklad nepokryl ani to.
    Naposledy upravil Melnick : 13.01.07 at 08:44

    rage1 je offline (nepripojený) rage1

    rage1
    možno sa zle vyjadrujem....na účet sa vkladalo do roku 2006 - v roku 2006 sa tam vložilo 1x a potom už nič.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Dobre sa pýtaš. My Ti rozumieme. Majka(Melnick) Ti dobre odpovedala. Zruš účet, zaveď si pokladňu SF a ušetríš poplatky.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Primiešam sa ...

    A kde je napísané, že prostriedky SF majú byť osobitne vedené na účte, alebo v pokladni?

    Viac aj na školení

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Jana Acsová
    Primiešam sa ...

    A kde je napísané, že prostriedky SF majú byť osobitne vedené na účte, alebo v pokladni?

    Viac aj na školení
    No vidíš J.Acsová Ti dokonca ponúka ešte zjednodušenejší postup.

    merk je offline (nepripojený) merk

    merk
    cize mozem SF viest aj napr. v samostatnej evidencii resp. zosite, kde si budem evidovat pohyby na ucte SF a nemusim vytvarat dalsi ucet v banke alebo pokladnu?
    mozme potom stravne ktore plati zamestnanec uctovat mimo pokladne resp. zrazkou zo mzdy - aky by bol uctovny zapis v tomto pripade
    dakujem

    momaria je offline (nepripojený) momaria

    momaria
    Dobrý deň.
    Prosím o radu.Pracovala som s programom Kros JU.V ňom sa dala viesť kniha SF.Prešla som na MRP a neviem si rady ako tam založiť knihu SF. Asi ju budem musieť viesť ručne.Tvorba a čerpanie cez banku, alebo pokladňu mi je jasná. Ide mi o knihu SF.Vopred ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.