Zavrieť

Porady

Dovolenkový lístok

Chcela by som sa opýtať ako sa postupuje: mám dovolenku na prelome rokov od 25.12.06 do 5.1.07. Chcela by som zistiť či je nejaký zákon alebo niečo, na základe čoho by som postupovala, či treba mať jeden dovolenkový lístok alebo dva dovolenkové lístky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    ojka
    Chcela by som sa opýtať ako sa postupuje: mám dovolenku na prelome rokov od 25.12.06 do 5.1.07. Chcela by som zistiť či je nejaký zákon alebo niečo, na základe čoho by som postupovala, či treba mať jeden dovolenkový lístok alebo dva dovolenkové lístky.
    Nie je dôvod takéto "detaily" riešiť v zákone.
    Avšak zdravý sedliacky rozum mi našepkáva niečo o tom, že je lepšie mať dovolenkové lístky dva.
    Náhrada mzdy za dovolenku bude vyplatená v dvoch zúčtovacích obdobiach a v tomto prípade aj s dvomi rozdielnymi priemermi pre náhrady.
    Naposledy upravil endrju : 13.01.07 at 18:04

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    ojka
    Ja si to tiež myslím, len ide tu o buzeráciu!!!!! Díky
    Osobne by som to nenazvala "buzeráciou", ale máš, teda spracovávaš dve mzdové obdobia, t.j. dva mesiace, rôzne mesiace. Preto dva dovolenkové lístky...

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ojka
    Ja si to tiež myslím, len ide tu o buzeráciu!!!!! Díky
    z pohľadu zamestnanca je to možno buzerácia, ale z pohľadu človeka, ktorý spracováva mzdy, je to dôkladná evidencia

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ojka, nie si zamestnanec nášho OZ ,ktorému som presne tento problém s jedným DL a úplne rovnakým dátumom vytkla???

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    vladan
    z pohľadu zamestnanca je to možno buzerácia, ale z pohľadu človeka, ktorý spracováva mzdy, je to dôkladná evidencia
    Súhlasím s tou dôkladnou evidencipu - mne tak dodali tiež za 12-1/2007 popodpisované dovol.lístky, nuž som si ich prekopírovala a jeden dávam už do 1/2007 - čo s nimi..... ak niekto túto robotu nerobí, nepochopí takéto "detaily" čo nám komplikujú život.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    U nás, keď dovolenka presahuje cez mesiac a zamestnanec si napíše dovolenku v kuse, tak sa lístok prefotí, originál zostane v starom mesiaci a kópia sa priloží do nového mesiaca. Nerobíme z toho veľký problém.

    Ale súhalsím, že pre evidenciu je lepšie, keď je v príslušnom mesiaci originál lístka.

    makovnik1 je offline (nepripojený) makovnik1

    makovnik1
    Vy sa máte, vy dostávate aj dovolenkové lístky. Ja robím firmy "na diaľku" a len mi dajú do e-mailu " december, Jožko Mrkvička 2 dni dovolenky". Tí lepší mi pošlú klasickú dochádzku. :p

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    makovnik1
    Vy sa máte, vy dostávate aj dovolenkové lístky. Ja robím firmy "na diaľku" a len mi dajú do e-mailu " december, Jožko Mrkvička 2 dni dovolenky". Tí lepší mi pošlú klasickú dochádzku. :p
    no, budú tak robiť do prvej kontroly, po nej určite nie. Ja by som ich upozornila na to, čo musia robiť, aby potom nedávali vinu tebe, že ty si ekonóm a nepovedal si čo treba....

    makovnik1 je offline (nepripojený) makovnik1

    makovnik1
    takúto komunikáciu mám uloženú v e-mailoch, tvrdia že to majú uložené vo firme, zabúdajú mi to poslať, .... čiže ja mám vydokladované že som ich na to upozornila :p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.