Zavrieť

Porady

STK, EK

DObry den, neviem ci som v spravnej rubrike a som tu prvy raz. Chcel by som sa dozvediet co je vsetko potreba k zacatiu podnikania v udelovani STK a EK na slovensku. Resp by mi stacilo ma odkazat nafundovanu osobu ci instituciu.Dakujem Vam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    technické poradenstvo v oblasti cestných motorových a prípojných vozidiel a ich prevádzky
    technické kontroly vozidiel
    emisné kontroly motorových vozidiel
    odborné posudzovanie a skúšky cestných vozidiel, pracovných strojov, ich častí, príslušenstva, výstroja a výbavy, okrem štátneho skúšobníctva
    ....

    mozes ziskat poverenie od Ministerstva dopravy SR,
    skus sa obratit priamo na ministerstvo a dostanes adekvatne informacie
    http://www.telecom.gov.sk/index/index.php
    Naposledy upravil camelfly : 15.01.07 at 07:00

    veva125 je offline (nepripojený) veva125

    veva125
    Viete po kolkých rokoch treba ísť prvý krát s "novým" autom na STK,EK? Neviem, či po 3 alebo 4 rokoch. Ďakujem.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    1. Aké sú lehoty pravidelných technických kontrol vozidiel podľa jednotlivých kategórií?


    Kategórie L1 a L2 - 4 roky po prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v 4-ročných lehotách.

    Kategórie L3, L4, L5, M1, N1, O1 a O2 - 4 roky po prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v 2-ročných lehotách.

    Kategórie M2, M3, N2, N3, O3 a O4, vozidlo používané na zdravotnícku záchrannú službu, banskú záchrannú službu a poruchovú službu plynárenských zariadení, vozidlo taxislužby, požičovne automobilov a autoškoly - 1 rok po prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v ročných lehotách.

    Kategórie T a OT1 až OT4 - 2 roky po prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v 2-ročných lehotách.

    Vozidlá kategórie L1, T a OT1 až OT4 musia byť prvýkrát podrobené pravidelnej technickej kontrole počnúc dňom, ktorý určí MDPT SR.


    zdroj.... www.slovdekra.sk sekcia Informácie pre zákazníkov STK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.