Zavrieť

Porady

vrátenie fa

Pekný deň,
fa. vystavená 13.09.2006
dátum dodania 09.09.2006
splatnosť 13.10.2006
faktúru od dodávateľa sme manuálne dostali 10.11.2006,faktúra je s DPH ,čo s DPH -môžem ho odrátať v priznaní za 4.Q. sme štvrtročný platcovia.
2. FA je neuhradená pretože výrobok je nekvlitný bude sa vracať späť mám vrátiť faktúru , alebo vystaviť ťarchopis .Neviem ,prosím o radu.Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    danastefan
    Pekný deň,
    fa. vystavená 13.09.2006
    dátum dodania 09.09.2006
    splatnosť 13.10.2006
    faktúru od dodávateľa sme manuálne dostali 10.11.2006,faktúra je s DPH ,čo s DPH -môžem ho odrátať v priznaní za 4.Q. sme štvrtročný platcovia.
    2. FA je neuhradená pretože výrobok je nekvlitný bude sa vracať späť mám vrátiť faktúru , alebo vystaviť ťarchopis .Neviem ,prosím o radu.Dík
    1. V 4Q máte možnosť uplatniť právo na odpočet dph.
    2. Reklamovať u dodávateľa.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    danastefan
    Pekný deň,
    fa. vystavená 13.09.2006
    dátum dodania 09.09.2006
    splatnosť 13.10.2006
    faktúru od dodávateľa sme manuálne dostali 10.11.2006,faktúra je s DPH ,čo s DPH -môžem ho odrátať v priznaní za 4.Q. sme štvrtročný platcovia.

    DPH uplatníte vo 4.stvrťroku 2006
    2. FA je neuhradená pretože výrobok je nekvlitný bude sa vracať späť mám vrátiť faktúru , alebo vystaviť ťarchopis .Neviem ,prosím o radu.

    Ak vrátite späť výrobok , dodávateľ Vám zašle dobropis , alebo dá náhradný funkčný výrobok .Treba k tomu vráteniu z Vašej strany nejaký doklad o vrátení tovaru z dôvodu vady . Na základe dobropisu potom vyrovnáte DPH, ale to prebehne myslím v roku 2007 , nakoľko v starom roku ste výrobok ešte nevrátili .
    Dík
    Odpoveď farebne .

    danastefan je offline (nepripojený) danastefan

    danastefan
    Kedže sa jednalo o plast.dvere pre zákazníka , boli vyrobené nové a na tie bola vystavená nová aktuálna fa.Tie nekvalitné sa teraz vrátia ,fa je neuhradená mám vrátiť s výrobkom aj fa (mám o nej účtovat)nebude sa ani v budúcnosti uhrádzat,kedže sa dvere vrátia.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    danastefan
    Kedže sa jednalo o plast.dvere pre zákazníka , boli vyrobené nové a na tie bola vystavená nová aktuálna fa.Tie nekvalitné sa teraz vrátia ,fa je neuhradená mám vrátiť s výrobkom aj fa nebude sa ani v budúcnosti uhrádzat,kedže sa dvere vrátia.
    Ak bola vybavená reklamácia takto novým dodaním výrobku, tak fi má zaslať na pôvodnú fa dobropis. Neviem na akom postupe ste sa s dodáv. dohodli. ALe ak bude dobropis, neplatila by som pôvodnú fa.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    danastefan
    Kedže sa jednalo o plast.dvere pre zákazníka , boli vyrobené nové a na tie bola vystavená nová aktuálna fa.Tie nekvalitné sa teraz vrátia ,fa je neuhradená mám vrátiť s výrobkom aj fa (mám o nej účtovat)nebude sa ani v budúcnosti uhrádzat,kedže sa dvere vrátia.
    Neviem posúdiť , nakoľko treba sa skontaktovať s dodávateľom , čo on spravil vlastne s vystavenou faktúrou , v prvom rade sa dohodnúť s proti stranou a nájsť spoločné riešenie . Jednoducho treba brať do úvahy ich vystavenú fa , či sú mesačný plátcovia DPH , alebo štvrťročný plátcovia ....to skutočne v tomto radiť by som nedoporučila , jedine kontakt s dodávateľom a dohodnúť spoločný postup . Je tu rôznorodosť možností , ale v rámci spoločnej dohody , aby to bolo dotiahnuté aj po účtovnej stránke .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.