Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených prijmoch FO ...

Súrna otázka, odkedy sa ma "POTVRDENIE O ZUčTOVANYCH A VYPLATENYCH PRIJMOCH ZO ZAVISLEJ čINNOSTI ......." povinne každému zamestnancovi aj bez požiadania vydať, od ktorého roku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sonička
    Súrna otázka, odkedy sa ma "POTVRDENIE O ZUčTOVANYCH A VYPLATENYCH PRIJMOCH ZO ZAVISLEJ čINNOSTI ......." povinne každému zamestnancovi aj bez požiadania vydať, od ktorého roku?
    Táto povinnosť je v §39 Zákona o dani z príjmov stále.
    Naposledy upravil Tweety : 15.01.07 at 08:27 Dôvod: slovosled

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    Prosim vas do kedy mal zamestnavatel povinnost toto potvrdenie dat kazdemu zamestnancovi - do 15.2.2007?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    tinka111 Pozri príspevok
    Prosim vas do kedy mal zamestnavatel povinnost toto potvrdenie dat kazdemu zamestnancovi - do 15.2.2007?
    Potvrdenie o príjme musíš vydať každému maximálne do 10.marca. Takže ešte stíhaš

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    KvetkaK Pozri príspevok
    Každému zamestnancovi, to znamená aj tomu ktorý žiada o ročné zúčtovanie??

    No boli tu na Porade už také diskusie že treba dať potvrdenie aj tým čo žiadajú o ročné zúčtovanie. Priznám sa že ja im dávam len to zúčtovanie

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KvetkaK Pozri príspevok
    Každému zamestnancovi, to znamená aj tomu ktorý žiada o ročné zúčtovanie??
    Aj tomu, tam je termín do konca apríla.
    Pripojím § 39:
    (5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do

    a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
    b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
    c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.

    MajaV je offline (nepripojený) MajaV

    MajaV
    Tweety Pozri príspevok
    Aj tomu, tam je termín do konca apríla.
    Pripojím § 39:
    (5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do

    a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
    b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
    c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.
    Myslím, že stačí dať zamestnancovi ročné zúčtovanie, pretože na tlačive ročného zúčtovania je na konci táto poznámka:


    Poznámka: Tlačivo slúži pre zamestnanca aj ako doklad na účely § 39 ods. 5 a 6 zákona.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    MajaV Pozri príspevok
    Myslím, že stačí dať zamestnancovi ročné zúčtovanie, pretože na tlačive ročného zúčtovania je na konci táto poznámka:


    Poznámka: Tlačivo slúži pre zamestnanca aj ako doklad na účely § 39 ods. 5 a 6 zákona.




    Podľa mňa nestačí dať zamestnancovi iba doklad o ročnom zúčtovaní, nakoľko ak mal tento zamestnanec viac príjmov (aj od iných zamestnávateľov), tak tento doklad nebude obsahovať údaje podľa § 39 ods. 5:

    "(5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do..."

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    ingi Pozri príspevok
    Podľa mňa nestačí dať zamestnancovi iba doklad o ročnom zúčtovaní, nakoľko ak mal tento zamestnanec viac príjmov (aj od iných zamestnávateľov), tak tento doklad nebude obsahovať údaje podľa § 39 ods. 5:

    "(5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do..."
    Obávam sa že zase sú na túto tému dva rôzne názory.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    katkaj Pozri príspevok
    Obávam sa že zase sú na túto tému dva rôzne názory.
    A niektorí kolegovia sa ma aj tak pýtajú, že na čo im tie papiere dávam.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Ja dávam všetkým zamestnancom "Žiadosť o vykonanie RZD". Vráti mi to iba ten, ktorý chce aby som mu RZD urobila. Ale aj tak si ešte obvolám tých, ktorí mi neodovzdali, lebo veľa z tých robotníkov ani nevie čo je to RZD a treba im to vysvetliť. Keď si chcú robiť RZD sami, odovzdám im "Potvrdenie o zúčtovaných preddavkoch".

    kristina.hr je offline (nepripojený) kristina.hr

    jedno mile dievca kristina.hr
    Tweety Pozri príspevok
    Aj tomu, tam je termín do konca apríla.
    Pripojím § 39:
    (5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do

    a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
    b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
    c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.
    Potvrdenie zamestnanca mám vyplnené, len neviem, kam mu ho mám zaslať. Zmenil totiž trvalý pobyt a ja neviem, kde sa nachádza jeho súčasný. Takže kam mám zaslať potvrdenie zamestnanca? Ak je zamestnaný u iného zamestnávateľa a teda sa za neho odvádza poistné, môžem jeho súčasnú adresu zistiť na sociálke alebo v zdravotnej poisťovni? A ak to zistím, na potvrdenie mu uvediem súčasnú adresu alebo už tú, ktorú mal v čase, keď u nás pracoval.
    Pre budúcnosť: je to možné riešiť tak, že keď od nás zamestnanec odíde, po poslednej zúčtovanej mzde mu vystavím potvrdenie a pošlem mu ho?
    Ďakujem

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    kristina.hr Pozri príspevok
    Potvrdenie zamestnanca mám vyplnené, len neviem, kam mu ho mám zaslať. Zmenil totiž trvalý pobyt a ja neviem, kde sa nachádza jeho súčasný. Takže kam mám zaslať potvrdenie zamestnanca? Ak je zamestnaný u iného zamestnávateľa a teda sa za neho odvádza poistné, môžem jeho súčasnú adresu zistiť na sociálke alebo v zdravotnej poisťovni? A ak to zistím, na potvrdenie mu uvediem súčasnú adresu alebo už tú, ktorú mal v čase, keď u nás pracoval.
    Pre budúcnosť: je to možné riešiť tak, že keď od nás zamestnanec odíde, po poslednej zúčtovanej mzde mu vystavím potvrdenie a pošlem mu ho?
    Ďakujem
    No neviem veru, či ti na SP budú ochotní poskytnúť adresu. Skôr myslím, že nie. Ak vieš u koho teraz pracuje, skúsila by som tam.
    Čo sa týka potvrdení, tak áno, môžeš ich vydávať po skončení PP. Ja to tiež tak robím, urobím poslednú výplatu, vystavím potvrdenie o príjme a spolu s výplatnou páskou hneď posielam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.