Zavrieť

Porady

evidovana na ÚP

PROSíM O RADU. Uzatvorili sme s osobou evidovanou na ÚP DoVP, kde sme dodržali všetky podmienky/3 200,-Sk+ 64hod/mes./. Nakoľko sa to už začina podobať na opakovaná činnosť, tak jedna právnička mi poradila, že s nezamestnanou osobou môžem uzatvoriť aj PZ na kratší pracovný čas pri dodržaní tých istých podmienok, ako pri DoVP aby ju nevyradili z evidencie. Je to pravda? Môže mi niekto k tomu napísať svoj názor , nakoľko na ÚP jej povedali, že ju hneď vyradia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janyj
    PROSíM O RADU. Uzatvorili sme s osobou evidovanou na ÚP DoVP, kde sme dodržali všetky podmienky/3 200,-Sk+ 64hod/mes./. Nakoľko sa to už začina podobať na opakovaná činnosť, tak jedna právnička mi poradila, že s nezamestnanou osobou môžem uzatvoriť aj PZ na kratší pracovný čas pri dodržaní tých istých podmienok, ako pri DoVP aby ju nevyradili z evidencie. Je to pravda? Môže mi niekto k tomu napísať svoj názor , nakoľko na ÚP jej povedali, že ju hneď vyradia.
    Úrad práce má pravdu. Keď uzavrieš PZ, aj keď na kratší úväzok, máš povinnosť platiť všetky odvody, a tým pádom už nie je nezamestnaný ale pracovník vašej firmy. Tú právničku pozdravujem.

    janyj je offline (nepripojený) janyj

    janyj
    To ma teda riadne naštvalo. tá právnička len tak chrlila paragrafy. A ja som už poslal aj odhlášku na SP z DoVP a dal prihlášky na SP aj ZP na PZ. Mám ich zrušiť? A uzatvoriť znovu dohodu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janyj
    To ma teda riadne naštvalo. tá právnička len tak chrlila paragrafy. A ja som už poslal aj odhlášku na SP z DoVP a dal prihlášky na SP aj ZP na PZ. Mám ich zrušiť? A uzatvoriť znovu dohodu?
    Zrušila by som RLFO na PZ dňom prihlásenia, a uzatvorila Dohodu o VP, takže prihláška cez RLFO-dohoda. Z dohody zamestnanec neodvádza do SP nič, len zamestn. 0,8% ÚP, 0,25 GP.
    Naposledy upravil Tweety : 15.01.07 at 17:55

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    janyj
    PROSíM O RADU. Uzatvorili sme s osobou evidovanou na ÚP DoVP, kde sme dodržali všetky podmienky/3 200,-Sk+ 64hod/mes./. Nakoľko sa to už začina podobať na opakovaná činnosť, tak jedna právnička mi poradila, že s nezamestnanou osobou môžem uzatvoriť aj PZ na kratší pracovný čas pri dodržaní tých istých podmienok, ako pri DoVP aby ju nevyradili z evidencie. Je to pravda? Môže mi niekto k tomu napísať svoj názor , nakoľko na ÚP jej povedali, že ju hneď vyradia.
    Má tá "nezamestnaná osoba" už 25 rokov? Ak nemá, môžete využiť aj absolventskú prax. Trvá 6 mesiacov, absolvent pracuje 4 hod denne, platí ho ÚPSVAR (1900/mesačne). No... môžete niečo prihodiť aj vy (neoficiálne).

    janyj je offline (nepripojený) janyj

    janyj
    Ak ma niekto DoVP tak sa mu vypláca omena, ak má PZ tak sa mu vypláca mzda. Čítajte moju prílohu, čo som tam vyčítal. takže môže byť aj na PZ s kratším pracovným časom pri dodržaní pomienok ako na DoVP? Rozumel som tomu § v prílohe dobre?
    Naposledy upravil janyj : 16.01.07 at 10:38

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janyj
    Ak ma niekto DoVP tak sa mu vypláca omena, ak má PZ tak sa mu vypláca mzda. Čítajte moju prílohu, čo som tam vyčítal. takže môže byť aj na PZ s kratším pracovným časom pri dodržaní pomienok ako na DoVP? Rozumel som tomu § v prílohe dobre?
    Toto všetko tam napísané je OK, lenže je tam práve ten rozdiel v odvádzaní odvodov za takého zamestnanca na PZ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janyj
    Odvody by sa odvádzali , ale mne sa jedná, či ho nevyradia z evidencie
    Nie, nevyradia, veď tam je to presne uvedené. Ak dodrží najviac 3200.- a 64 hod. mesačne, nie je na vyradenie z evidencie zákonný dôvod.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janyj
    Ďakujem. Takže predsa tá právnička mala nakoniec pravdu.
    V tej evidencii nezamestnaného áno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.