Zavrieť

Porady

Ukončenie leasingu - reprodukčná obstarávacia cena

Ukončili sme v 9/2006 leasing nákladného automobilu - ide o leasing začatý pred 1.1.2004. V leasingovej zmluve je určená predajná cena 0 Sk. V najnovšom DÚPP je uvedené, že po skončení predmetu leasingu, ak je predajná cena nulová, je potrebné predmet leasingu zaradiť do majetku firmy v reprodukčnej obstarávacej cene na príslušný účet majetku so súvzťažným zápisom na príslušný účet oprávok. Mám problém, ako určím reprodukčnú obstarávaciu cenu: Musí byť reprodukčná obstarávacia cena určená znaleckým posudkom? Ak s tým niekto máte skúsenosti, prosím poraďte.
Uvedený automobil by som chcela dostať do majetku, aby nebol problém s účtovaním súvisiacich nákladov, t.j. opravy, poistné, .....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Anulka
    Ukončili sme v 9/2006 leasing nákladného automobilu - ide o leasing začatý pred 1.1.2004. V leasingovej zmluve je určená predajná cena 0 Sk. V najnovšom DÚPP je uvedené, že po skončení predmetu leasingu, ak je predajná cena nulová, je potrebné predmet leasingu zaradiť do majetku firmy v reprodukčnej obstarávacej cene na príslušný účet majetku so súvzťažným zápisom na príslušný účet oprávok. Mám problém, ako určím reprodukčnú obstarávaciu cenu: Musí byť reprodukčná obstarávacia cena určená znaleckým posudkom? Ak s tým niekto máte skúsenosti, prosím poraďte.
    Uvedený automobil by som chcela dostať do majetku, aby nebol problém s účtovaním súvisiacich nákladov, t.j. opravy, poistné, .....
    No s týmto som sa ešte nestretla. Pri leasingu sa predsa uvedie do karty majetku ako DHM konečnou kúpnou cenou - teda ak je 1000,-Sk - tak to bude v tejto sume.

    Anulka je offline (nepripojený) Anulka

    Anulka
    BOF leasing robila aj zmluvy, kde kúpna cena bola uvedená "nula Sk". Vtedy som si neuvedomila, že pri ukončení s tým bude problém, ale teraz neviem akou cenou zaradiť.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Anulka
    BOF leasing robila aj zmluvy, kde kúpna cena bola uvedená "nula Sk". Vtedy som si neuvedomila, že pri ukončení s tým bude problém, ale teraz neviem akou cenou zaradiť.
    Reprodukčnou cenou sa rozumie cena, za ktorú by sa majetok obstaral v čase, keď sa o ňom účtuje. Tu bude rozumné požiadať nejakú spoločnosť, ktorá predáva aj ojazdené autá, aby podľa veku a opotrebiteľnosti, a najazdených km, určil cenu (nemal by s tým byť problém, majú na to tabuľky ). Prípadne znalecký posudok.

    Ukončenie leasingu - reprodukčná obstarávacia cena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.