Zavrieť

Porady

ma si zamestnanec dodanit dohody zdanene zrazkou?

zamestnanec je u nas zamestnany 11 mesiacov, februar-december 2006.
CZD vychadza 112 467 Sk, nezdanitelnu cast sme uplatnili 83 248 SK (ma podpisane vyhlasenie), preddavky na dan zaplatil v sume 5 546 Sk.
danova povinnost mu vychadza 5 551 Sk, cize nedoplatok 5 Sk.

pocas roka 2006 pracoval u dvoch zamestnavatelov na dohody, vsetky mu boli zdanovane zrazkou, cisty prijem z dohod ma 21 370 Sk, zrazene mu bolo 5 012 Sk.

ma si zamestnanec dodanit tie dohody?

neviem ci som postupoval spravne, ale
112 467 + (21370+5012) = 138 849
nezdanitelnu cast ZD by si narokoval 90 816 namiesto 83248
ako uhradenu dan by uviedol 5546 + 5012 = 10 558
138 849 - 90816 = 48 033 z toho 19% = 9 126 Sk danova povinnost
cize by vysiel preplatok 1 432 Sk
je to OK?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    A čo robil v januári?Na roč.zúčt.ti musí vydoklaovať celý rok a má nárok na celú odpočítateľnú položku 90 816,-.Do roč.zúčt.sa uvádza príjem od všetkých platiteľov,takže aj dohody,ak tam bola zrážková daň tak je to na jeho rozhodnutí.

    Candy je offline (nepripojený) Candy

    Candy
    zamestnanec si nemusí dodaniť dohody, stačí, ak mu v ročnom zúčtovaní namiesto 83 248, ktore ste uplatnili za 11 mesiacov, uplatníte celú nezdaniteľnú čiastku 90 816. Tj. 112 467-90 816=21651, daň 4 114, zaplatené preddavky 5 546, rozdiel 1 432, čo je to isté, ako keby si zahrnul aj dohody a zrážkovú daň. Podstatný rozdiel je však v tom, že ak si chce zahrnúť aj dohody a zrážkovú daň, musí podať daňové priznanie, takto stačí, ak požiada o ročné zúčtovanie dane.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    vikinka
    A čo robil v januári?Na roč.zúčt.ti musí vydoklaovať celý rok a má nárok na celú odpočítateľnú položku 90 816,-.Do roč.zúčt.sa uvádza príjem od všetkých platiteľov,takže aj dohody,ak tam bola zrážková daň tak je to na jeho rozhodnutí.
    bol nezamestnany, neevidovany na urade prace, predtym bol student.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    Candy
    zamestnanec si nemusí dodaniť dohody, stačí, ak mu v ročnom zúčtovaní namiesto 83 248, ktore ste uplatnili za 11 mesiacov, uplatníte celú nezdaniteľnú čiastku 90 816. Tj. 112 467-90 816=21651, daň 4 114, zaplatené preddavky 5 546, rozdiel 1 432, čo je to isté, ako keby si zahrnul aj dohody a zrážkovú daň. Podstatný rozdiel je však v tom, že ak si chce zahrnúť aj dohody a zrážkovú daň, musí podať daňové priznanie, takto stačí, ak požiada o ročné zúčtovanie dane.
    v podstate sa mi jedna o to, ci mu mozem uplatnit celu nezdanitelnu cast, alebo len za tych 11 mesiacov, lebo tak mi to vyhadzuje soft...

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    duficek
    v podstate sa mi jedna o to, ci mu mozem uplatnit celu nezdanitelnu cast, alebo len za tych 11 mesiacov, lebo tak mi to vyhadzuje soft...
    Ak sa robí ročné zúčtovanie alebo daňové priznanie - vždy sa musí uplatniť len celá nezdaniteľná čiastka. Nie je možnosť uplatnenia časti - týka sa to len toho daňovníka. Ak je to na manželku, vtedy sa uplatňuje časť - ako rozdiel nezdanit.čiastky a dosiah.príjmov. K januáru nech si napíše čestné vyhlásenie, že v tomto období nepoberal žiadne príjmy ani nebol evidovaný na Úrade práce.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    duficek
    v podstate sa mi jedna o to, ci mu mozem uplatnit celu nezdanitelnu cast, alebo len za tych 11 mesiacov, lebo tak mi to vyhadzuje soft...
    Odporúčam:
    Naposledy upravil liba2 : 05.04.07 at 20:17

    ma si zamestnanec dodanit dohody zdanene zrazkou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.